Aktualności
Następny
Poprzedni
28-11-2018

OSiR wspiera "Szlachetną Paczkę"

Jak co roku zachęcamy naszych klientów do przyłączenia się do akcji Szlachetna Paczka. 

W tym roku wspieramy Panią Kasię, która samotnie wychowuje córkę (pełny opis rodziny i jej potrzeb jest umieszczony poniżej).

W wydarzeniu na FB OSiR będziemy informować na bieżąco na temat postępów zbiórki, po to by np. nie dublować darów. 

Przypominamy, że dary można przynosić do recepcji OSiR przy ul. Szczecińskiej 35. Startujemy 23.11, a zbiórkę kończymy 7.12.2018 r.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia i przyłączenia się do naszej akcji i liczymy, że tak jak do tej pory, nie zawiedziecie Nas w swojej hojności i wspólnie pozwolimy sprawić, by osoby potrzebujące miały cudowne Święta!

OPIS RODZINY:

Pani Katarzyna (39 l.) samotnie wychowuje córkę Klaudię (18 l.). Pani Katarzyna dawniej pracowała jako kierowca karetki pogotowia. Postępująca choroba nerek spowodowała, iż konieczne były częste dializy. Po kilku latach pani Kasia zdecydowała się poddać transplantacji nerki. W trakcie rekonwalescencji była psychicznie dręczona przez męża, nie akceptując tej sytuacji zdecydowała się na samodzielne wychowywanie córki z poprzedniego związku. Po transplantacji może podejmować jedynie lekką, nieobciążającą organizm pracę dlatego powrót do dawnego życia zawodowego okazał się niemożliwy.

Kobieta jest zmuszona wynajmować mieszkanie oraz pokrywać znaczne, względem swoich dochodów, koszty leków immunosupresyjnych. Po odliczeniu podstawowych kosztów utrzymania na każdego członka rodziny pozostaje 444 zł. Życiową motywacją do działania i nieocenionym wsparciem dla mamy jest Klaudia, która nie tylko uczy się z bardzo dobrymi wynikami w nauce lecz również podejmuje pracę w godzinach popołudniowych i weekendy. Jeszcze do niedawna Klaudia udzielała się aktywnie w sporcie, jednak problemy z kolanami wyeliminowały ją z treningów. Pani Kasia zadbała o to, aby córka miała jak najlepsze warunki bytowe, z pomocą siostry i szwagra wyremontowała i wyposażyła wynajmowane mieszkanie w używane sprzęty, które własnoręcznie odnowiła. Jej hobby to hodowla akwariowych rybek. Rodzina najbardziej potrzebuje lodówki. Użytkowana jest już w złym stanie, a na wymianę pani Katarzyna nie może sobie pozwolić. Pani Kasia prosi również o ciepłą kołdrę i środki czystości, wydatki na te cele to dla budżetu domowego również znaczne obciążenie.

POTRZEBY RODZINY:

Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach

wymagania żywieniowe: bez cytrusów,

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów,

specjalne wymagania: Ziaja dla alergików,

Wyposażenie mieszkania: kołdra, ręczniki, poduszka,

kołdra rozmiar 160-200 grubsza 1 szt., poduszki rozmiar 70x80 - 2 szt., ręczniki kąpielowe.

Brakujące sprzęty: lodówka - wysokość do 120cm, głębokość do 58 cm, szerokość do 55 cm; słupek meblowy z półkami i drzwiczkami, w jasnym kolorze, szerokość 40-45 cm,

Specjalne upominki: dla mamy i córki - bony prezentowe do Rossmanna, zostaną wykorzystane na kosmetyki i soczewki kontaktowe oraz płyn.

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY TO:

- kołdra - będzie cenną rzeczą na zbliżający się sezon zimowy;

- środki czystości - są kosztowne i ich zapas odciąży domowy budżet;

- lodówka - posiadana wymaga pilnej wymiany, na którą rodzinę nie stać.