Aktualności
Następny
Poprzedni
03-06-2019

Wolność sportowe ma imię

Za nami Bieg Wolności. Było wszystko, co można sobie wymarzyć: aktywne uczestnictwo całych rodzin, uśmiechy na twarzach, piękne medale i jeszcze piękniejsza pogoda. A to wszystko w imię wolności…

Tytułowa wolność nie oznaczała jednak, że uczestnicy biegali… wolno. Była rekreacji, ale i walka o czołowe miejsca. Biegacze ścigali się na 1989 m i na dystansie trzy razy dłuższym (około 6 km). Główny bieg zdominowali Agnieszka Wierzbicka i Paweł Szymański, na 1989 m numerem jeden byli: Agnieszka Paluszkiewicz i Jakub Kubicki. W ostatniej kategorii – marszu nordic walking – triumfowali: Sylwia Grzesiak i Dariusz Pietrowicz. Każdy z wyróżnionych otrzymał pamiątkową statuetkę i okolicznościowe gadżety. Nagrodzony został tez najmłodszy i najstarszy uczestnik zawodów. Wśród uczestników rozdawane były ponadto pamiątki z logo „30 lat wolności” oraz cukierki-krówki, rodem z PRL.

Dziękujemy, że byliście wczoraj razem z nami. Uśmiechy z twarzy uczestników nie schodziły nawet na moment, pomimo bardzo wysokiej temperatury. 

Zachęcamy do oglądania zdjęć.

Galeria Show Foto: TUTAJ

Galeria Nasze Miasto: TUTAJ

Galeria Jan Rybaczuk: TUTAJ