Aktualności
Następny
Poprzedni
20-12-2019

Po raz czwarty dla Orkiestry!

Stargardzianie już po raz czwarty na sportową wesprą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Okolicznościowy bieg odbędzie się dniu 28. Finału WOŚP – 12 stycznia 2020 roku. Ruszamy z zapisami!

W tym roku imprezę organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy współudziale Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki. Formuła jest podobna do tej z poprzednich lat – biegamy bez pomiaru czasu, bez wyznaczonego dystansu, po przyjacielsku. Przyświeca nam cel charytatywny. W tym roku Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. W sumie, przez kolejnych 27 lat grania Orkiestry, zebrano i wydano na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld zł. 

Stargardzki Bieg dla Orkiestry odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej. Biuro zawodów czynne będzie od 11.00, a start biegu o 12.00. Dołączyć będzie można także w trakcie trwania zawodów, ale należy pamiętać, że bieg kończymy o 13.30. Do zawodów obowiązują zapisy elektroniczne. Dla 150 pierwszych osób zostaną przygotowane specjalne numery startowe, a po zakończeniu rywalizacji te osoby otrzymają unikatowe, odlewane medale. Na pozostałych (w tym także dla dzieci poniżej 12 lat) czekać będą pamiątkowe przypinki i dyplomy. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Zapisy na bieg WOŚP