Aktualności
Następny
Poprzedni
11-01-2020

Bieg WOSP – najważniejsze informacje i lista startowa

Publikujemy najważniejsze kwestie związane z niedzielnym 4. Biegiem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez internet zapisał się nadkomplet uczestników – 272 osoby. Czekamy na Was od 10.00. Start o 12.00. 

Lista startowa

Na biało - pierwsze 150 osób (od 12 lat wzwyż) - medale odlewane.

Na szaro - kolejni zgłoszeni, poza pierwszą 150-tką (również od 12 lat wzwyż) - medale metalowe.

Na żółto - dzieci do 12 lat - medale metalowe.

Na brązowo - osoby niepełnoletnie (wymagana obecność lub zgoda rodzica) - medale odlewane lub metalowe (w zależności od daty zgłoszenia).

 

Gdzie odbywa się impreza?

Impreza odbywa się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej. Z uwagi na ograniczone miejsca parkingowe, radzimy dotrzeć piechotą lub środkami komunikacji miejskiej.

 

O której godzinie startuje bieg?

Początek biegu zaplanowano na 12.00, ale wystartować można o dowolnej porze – maksymalnie do 13.30.

 

Jaki dystans należy pokonać?

Należy przebiec minimum jedno 400-metrowe okrążenie po bieżni stadionu. Nie ma górnej granicy kilometrów. Ale wiadomo – im więcej, tym lepiej. Dla siebie, dla zdrowia i dla potrzebujących dzieci… Będą też dwie nagrody – dla kobiety i mężczyzny, którzy pokonają najwięcej okrążeń w ciągu 1,5 godziny.

 

Czy osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w biegu?

Osoby niepełnoletnie będą dopuszczone do udziału w biegu tylko za pisemną zgodą rodzica (lub opiekuna prawnego), którego obecność w czasie zawodów jest konieczna.

 

Gdzie i w jakich godzinach można odbierać numery startowe?

Numery będą wydawane w budynku znajdującym się na stadionie od godz. 10.00, aż do zakończenia biegu. Radzimy jednak, by w miarę możliwości odbierać numery do godz. 12.00.

 

Czy można się jeszcze zapisać?

Zapisy internetowe zostały zakończone z uwagi nad nadkomplet uczestników. W biurze zawodów zgłoszenia będą możliwe tylko w przypadku, jeżeli pojawi się pula numerów zwolnionych przez uczestników.  

 

Ile kosztuje udział w biegu?

Udział w biegu jest nieodpłatny. Przy odbiorze numerów startowych, należy jednak wrzucić do puszki cegiełkę w kwocie minimum 20 zł od osoby. Wszystkie zebrane środki zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Czy przewidziane są nagrody?

Przewidziano dwie nagrody – dla kobiety i mężczyzny, którzy pokonają najwięcej okrążeń w ciągu 1,5 godziny. Ponadto 150 pierwszych osób (od rocznika 2007 wzwyż), zapisanych drogą elektroniczną, otrzyma unikatowy medal odlewany. Dla pozostałych, w tym dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych, przewidziano medale metalowe z podobnym wzorem. Ponadto każdy ze startujących otrzyma pamiątkowy dyplom, okolicznościową przypinkę oraz symboliczne serce WOŚP.

 

Czy będą szatnie i depozyt?

Organizator nie przewiduje depozytu. Będzie jednak możliwość skorzystania z szatni i natrysków.