Aktualności
Następny
Poprzedni
03-02-2020

Pobiegnijmy Tropem Wilczym

Trwają zapisy do kolejnej imprezy organizowanej przez OSiR Stargard. Mowa o Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wydarzenie to organizowane jest w Polsce od 8 lat i odbywa się w kilkuset miastach w Polsce. Stargard po raz czwarty włączył się w obchody tego święta.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, uczestnicy pobiegną na dystansie 1963 m. To symboliczna odległość, nawiązująca do daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek. Zresztą cała impreza ma na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Ponadto, dla bardziej zaprawionych w bojach, odbędzie się bieg na 5 km. Z kolei dla dzieci z rocznika 2007 i młodszych przygotowano dwa krótsze dystanse: 196,3 m lub 963 m. Wszystkie trasy wytyczone będą w Parku Stefana Batorego.

Na stronie www.biegnijmy.pl/zapisy przyjmowane są zgłoszenia elektroniczne. Po pierwszych dwóch dniach, od momentu rozpoczęcia rejestracji, na liście jest już ponad 120 osób. A limity wynoszą: 200 osób (w biegach głównych) i 100 osób (w biegach dziecięcych).

Szczegółowe informacje na temat zapisów, opłat, warunków uczestnictwa i godzin poszczególnych biegów znajdują się w poniższym regulaminie.