Aktualności
Następny
Poprzedni
23-06-2020

#GaszynChallenge w naszym wykonaniu

OSiR Stargard z dumą przystąpił do ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge. Inicjatywa ta urosła do rangi wielkiego wydarzenia społecznego w naszym kraju. Dzięki inwencji strażaka z Gaszyna i późniejszemu zaangażowaniu rodaków, udało się zebrać pieniądze na lek dla chorego Wojtusia. A zbiórka trwa nadal!
Wojtuś Howis ma półtora roku. Cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Zbiórka miała na celu zebranie pieniędzy na lek dla chłopca, warty ponad 9 milionów złotych! Kiedy rodzice stracili już ostatnie nadzieję, akcję „pompowania” zapoczątkował Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. -
Wyszedłem przed dom, postanowiłem nagrać krótki film, wpłaciłem pieniążki na Wojtusia, po czym wykonałem 10 pompek i nominowałem kolejnych 5 osób – mówi. A potem to już efekt kuli śnieżnej i lawina kolejnych ochotników…  Dzisiaj na koncie zbiórki dla chłopczyka jest już ponad 10,5 miliona!
Zasady akcji są proste. Nominowane osoby lub grupy muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli to zrobią - wpłacają minimum 5 zł. Jeżeli nie - kwota wsparcia wzrasta do minimum 10 zł. Na wykonanie zadania jest 48 godzin, po czym następuje nominacja kolejnych grup lub osób. W filmikach z realizacją zadania należy wpisywać w #GaszynChallenge.
My serdecznie dziękujemy za nominację przyjaciołom z OSiR-u w Goleniowie. Do zadania nominujemy „najpiękniejszy” w mieście wydział Urzędu Miejskiego – Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, a także Klub Piłkarski Błękitni Stargard.
Więcej o chłopcu i prowadzonej zbiórce na stronach: siepomaga.pl/wojtus oraz siepomaga.pl/gaszynchallenge