Aktualności
Następny
Poprzedni
27-07-2020

Bez limitu na basenie

Zgodnie z zapowiedziami, zniesiono limit osób trenujących na basenach. Więcej osób będzie mogło też zasiąść na trybunach w hali i na stadionie.

25 lipca weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Dokument zezwala m.in. na powrót kibiców do hal sportowych, całkowite zniesienie limitów na basenach oraz udział w wydarzeniach i zajęciach sportowych nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie.

Na trybunach podczas wydarzeń sportowych może być udostępnionych 50 procent wszystkich dostępnych miejsc (w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni - przy zachowaniu odległości 1,5 m). Ta informacja szczególnie ucieszyła kibiców Spójni i Błękitnych. W przypadku wydarzeń na otwartym powietrzu (poza obiektami sportowymi) nadal odbywać się one mogą bez udziału publiczności.

Ponadto zniesiono limit osób trenujących na basenach (z wyłączeniem aquaparków). W przypadku zajęć organizowanych przez OSiR Stargard na pływalni w SP 5 (bloki basenowe, aqua aerobik), maksymalne obłożenie wynosi 24 osoby. Na zajęcia aqua nadal więc obowiązują zapisy telefoniczne.

Zmiany dotyczą też organizacji imprez sportowych. Od 25 lipca w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym może uczestniczyć nie więcej niż 250 osób jednocześnie, z wyłączeniem obsługi wydarzenia (obsługi medialnej, technicznej, ochrony czy wolontariuszy).