Aktualności
Następny
Poprzedni
14-09-2020

Narodowy Dzień Sportu – dołącz do rywalizacji województw!

19 września w całej Polsce wystartują bezpłatne treningi i zajęcia w ramach Narodowego Dnia Sportu. A już teraz, do soboty do godz. 9.00 włącznie, trwa Wielka Rozgrzewka, w której udział może wziąć każdy mieszkaniec Polski.

Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Dniem Sportu to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia swojej kondycji, odkrycia nowych sportowych pasji, promocji aktywności fizycznej w naszym kraju, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby w niej wystartować, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować. Następnie trzeba dołączyć do rywalizacji: www.endomondo.com/challenges/44465137 Kryterium to liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.

Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa. Wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020.

- Poprzednie edycje Narodowego Dnia Sportu przyciągały tysiące osób, a wydarzenia w ramach NDS liczyliśmy w setkach. W tym roku, z powodu niepewnej sytuacji epidemiologicznej, część naszych działań przenosimy do przestrzeni wirtualnej. Chcemy udowodnić wszystkim Polakom, że do uprawiania pełnowartościowego sportu wystarczy kawałek podłogi w naszym mieszkaniu. Nie rezygnujemy jednak z tego, z czego Narodowy Dzień Sportu słynie. Organizujemy bezpłatne treningi w całym kraju, angażując lubianych i utytułowanych sportowców, ośrodki sportowe, siłownie i kluby fitness – mówi Krystyna Radkowska, Prezeska Fundacji Zwalcz Nudę, organizatorka kampanii społecznej. Więcej informacji na stronie: www.narodowydziensportu.pl