Aktualności
Następny
Poprzedni
17-09-2020

Joga na Dni Seniora

Koncert, seans filmowy, zajęcia sportowe, rozmowy z ciekawymi ludźmi i gra miejska – jak zawsze będzie się działo. Przed nami V Stargardzkie Dni Seniora. Świętowanie rozpocznie się w piątek, 18 września - tradycyjnym już przekazaniem kluczy do bram Miasta.

 

W piątkowe wczesne popołudnie (13:00) seniorzy spotkają się na Rynku Staromiejskim, gdzie oficjalnie przejmą na kilka dni władzę w Stargardzie. Potem będzie jeszcze ciekawiej. O 17:00 w parku przy Domu Kultury Kolejarza zagra zespół Big-Band. Muzyczny początek świętowania wprowadzi uczestników w doskonały nastrój i zapewni energię na dalsze aktywności.

 

Sobotę rozpoczną poranne (7:00) zawody w łowieniu ryb w stawach hodowlanych w Kluczewie. Aby wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 692 600 405. O 10:00 w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury rozpocznie się seans. Widzowie zobaczą polską komedię „Jak poślubić milionera”. Bilety za symboliczną złotówkę do odebrania w kasie kina godzinę przed filmem (od 9:00) – po okazaniu Stargardzkiej Karty Seniora lub Stargardzkiej Karty Mieszkańca Senior.

 

Również w sobotę o 11:00 Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje pożegnanie lata na campingu „Hania” w Morzyczynie. Aktywnie będzie też w Parku Chrobrego. O 12:00 przy Bramie Pyrzyckiej wystartuje spacer nordic walking. W tym samym czasie w pobliskim Teatrze Letnim rozpocznie się szkolenie z pierwszej pomocy. Z kolei w Parku Jagiellońskim, przy różance o 13:00 będzie można wziąć udział w zajęciach sportowych. OSiR Stargard, wspólnie z Yoga Balance Stargard przygotowali dwugodzinny blok ćwiczeń dla seniora. O 13.00 gimnastyka z Natalią Kaczorowską, a następnie (13.45) joga, którą poprowadzą wspólnie Ewa Przygocka i Klaudia Ostrowska. Wszystkie aktywności będą dostosowane do potrzeb i możliwości seniorów.

 

Niedziela z kolei zapowiada się turystycznie. O 12:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego rozpocznie się terenowa gra miejska.

 

Dodatkowo już od czwartku w Twoim Radiu będzie można posłuchać ciekawych rozmów. Zastępca prezydenta Ewa Sowa opowie o wsparciu dla stargardzkich seniorów. Psycholog Martyna Tyl i prof. Sławomira Gruszewska – psycholog, etyk i filozof – porozmawiają m.in. o sytuacji osób starszych w czasie pandemii koronawirusa. Dorota Rybarska-Jarosz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej wskaże natomiast możliwości dla seniorów na szczeblu lokalnym.