Aktualności
Następny
Poprzedni
09-10-2020

Żółta strefa – co się zmieni…

Od jutra (tj. sobota) cały kraj znajdzie się w tzw. żółtej strefie. Jakie w związku z tym ograniczenia wystąpią m.in. w stargardzkim sporcie – o tym poniżej.
Kibiców naszych drużyn – Spójni i Błękitnych – najbardziej niepokoić może fakt zmniejszonej liczby widzów na meczach. Począwszy od jutra, na trybunach będzie mogło zasiąść tylko 25% kibiców z wszystkich dostępnych miejsc w hali OSiR i na zarządzanym przez naszą spółkę stadionie przy ul. Ceglanej. Dlatego nowe ograniczenia obejmą już jutrzejsze starcie Błękitnych z Hutnikiem Kraków. Jak informuje klub, na to spotkanie udostępnionych zostanie około 550 miejsc. Ponadto – zgodnie z wytycznymi - w trakcie całego meczu będzie bezwzględny nakaz zakrywania nosa i ust (również w czasie siedzenia na zajętym miejscu) oraz konieczność dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z obiektu. Podobne zasady będą obowiązywać, do odwołania, na meczach koszykarzy i innych imprezach sportowych z udziałem publiczności.
W zakresie działalności basenu w SP 5 zmiany dotyczą limitu osób. Od jutra wprowadzone będzie ograniczenie do 75% maksymalnego obłożenia obiektu. Tak więc w przypadku bloków basenowych i zajęć aqua aerobiku limit korzystających w jednym czasie wynosi 15 osób. Restrykcje dotyczą ponadto siłowni i klubów fitness. Z tego typu obiektów można korzystać, ale na zasadzie: 1 osoba na 7 m kw.  Ten zapis dotyczy m.in. siłowni w hali OSiR, w której odbywają się treningi personalne.
Ponadto od jutra nie unikniemy zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nakaz noszenia maseczek obowiązywać będzie np. w sklepie, autobusie, ale też na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Rozporządzenie zwalnia z obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego czy plaży. To samo dotyczy osób aktywnie uprawiających sport.
Więcej o wprowadzanych obostrzeniach na stronie: www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow