Aktualności
Następny
Poprzedni
24-03-2021

W oczekiwaniu na wynik…Nadal oficjalnie nie wiemy, kto został najlepszym sportowcem roku 2020 w Stargardzie oraz komu przypadną pozostałe laury. Gala prezydencka, planowana po świętach wielkanocnych, stoi pod dużym znakiem zapytania.

Jeszcze przed wprowadzeniem obecnych obostrzeń, termin gali „Sportowiec roku 2020” został wyznaczony na 9 kwietnia. Planowaliśmy i wierzyliśmy, że uda nam się wreszcie zorganizować galę, podczas której wszyscy się spotkamy oraz poznamy i nagrodzimy naszych najlepszych sportowców. A do uhonorowania mamy gros osób – począwszy od wyróżnień, poprzez stypendia, na nagrodach prezydenta skończywszy. Wariantem alternatywnym, na wypadek dalszych obostrzeń, była zamknięta uroczystość, którą transmitowalibyśmy na żywo w internecie (na wzór Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości).
Na chwilę obecną nie wiemy, w jakim kształcie ostatecznie i czy w ogóle gala się odbędzie. 9 kwietnia to akurat ostatni dzień trwania aktualnych ograniczeń. A te, jak informują media, mają zostać jeszcze bardziej zaostrzone. W czwartek, 25 marca rząd ogłosi kolejne decyzje odnośnie całkowitego lockdownu w Polsce. Co nas czeka i czy uda się w terminie zorganizować wydarzenie? O tym poinformujemy niebawem.
Rok temu – przypomnijmy – gala również nie doszła do skutku. Wtedy, w związku z potwierdzonym pierwszym przypadkiem koronawirusa w Stargardzie, została odwołana w przededniu jej pierwotnego terminu. Ostatecznie, wskutek obostrzeń, gali zorganizować się nie udało, wyniki zostały przedstawione w internecie, a sportowcy nagrodzeni w terminie późniejszym w kameralnym gronie.