Fotogaleria

10 minut dla Kuby

W niedzielę Robert Michaliszyn ze Stargardzkiego Klubu Morsów „Miedwianie” przepłynął odcinek rzeki Iny w ramach akcji „10 minut dla Kuby”. Jej celem była pomoc 12-letniemu Kubie Biernackiemu.

Kuba na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie. Zmaga się z chorobą nowotworową. Mimo iż chemioterapia już nie pomaga, szansę na wyzdrowienie chłopca zwiększa leczenie, którego NFZ nie refunduje. Koszt leczenia to 300 tys. zł. Stargardzkie środowisko chętnie angażuje się w każdą akcję pomocy chłopcu. W niedzielę spora grupa mieszkańców przybyła do Parku Jagiellońskiego nad Iną. W ramach akcji przeprowadzono zbiórkę pieniężną. Do puszek trafiło w sumie ponad 5,5 tys. zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji wsparł całą inicjatywę. Aleksandra Górska, specjalista ds. fitness i rekreacji, poprowadziła rozgrzewkę. Prócz pana Roberta Michaliszyna, chętnie ćwiczyli z nią także pozostali goście. Bezpośrednio po rozgrzewce, gdy wszyscy byli pozapinani w kurtki po samą szyję, główny bohater wskoczył – odziany w kąpielówki - do wody. Asekurowali go, na pontonach, płetwonurkowie z SKSP Barakuda oraz ratownicy wodni. Kciuki za powodzenie całej akcji trzymała będąca na miejscu prezes OSiR Beata Radziszewska. Robert Michaliszyn spędził w wodzie w sumie około 20 minut!

Organizatorem imprezy było Centrum Wolontariatu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Stargardzie.