Fotogaleria

Rekonesans na Inie

Dziś w południe OSiR zorganizował próbę generalną przed II Stargardzkim Festynem Młodych Wioślarzy. Impreza odbędzie się dokładnie za tydzień – w piątek, 19 czerwca w godz. 12.00-15.00.

Pierwsza, zeszłoroczna edycja spotkała się z dużą aprobatą społeczeństwa, w tym młodych mieszkańców. Na Inie odbyły się regaty, a w jej pobliżu zawody sportowe i występy artystyczne. Na jeden dzień zapomniana rzeka znów odżyła. I teraz będzie podobnie…

Organizując II Stargardzki Festyn Młodych Wioślarzy, OSiR chce nawiązać do przedwojennej tradycji wyścigów wioślarskich pomiędzy Gimnazjum Groeninga i Stargardzkim Liceum. W symbolicznym wyścigu rzeką wystąpią reprezentacje I LO i Zespołu Szkól nr 1, czyli szkół, w siedzibach których mieściły się kiedyś towarzystwa wioślarskie. Ponadto będą zawody w wiosłowaniu na ergometrze, pieczenie kiełbasek, konkursy oraz inne atrakcje.

Zmieniła się tylko trasa wyścigu. Młodzi uczniowie rozpoczną go na odcinku rzeki przy ul. Warszawskiej i będą płynąć w kierunku centrum. Dziś szlaki Iny przetarli przedstawiciele OSiR w osobach prezes Beaty Radziszewskiej oraz specjalisty ds. imprez i marketingu, Sławomira Wojciecha Makowskiego. Tak im się spodobało, że nie chcieli rozstawać się z kajakami. - Nasza Ina jest przepiękną rzeką, z uroczymi zakątkami – mówili tuż po wyjściu z wody.

Dodajmy też, że w I LO zorganizowano wystawę fotografii z zeszłorocznej imprezy oraz można zobaczyć archiwalne zdjęcia Iny i wyścigów wioślarskich. Jest co oglądać! My, jako inicjatorzy festynu, już dziś zapraszamy w przyszły piątek na chwilę relaksu w naszych malowniczych, choć jeszcze nie wszystkim znanych okolicach.