Fotogaleria

Na sportowo już od piątku…

Preludium do sportowych obchodów Dni Stargardu był Festyn Młodych Wioślarzy oraz sympozjum naukowe z Joanną Śledzioną. Oba przedsięwzięcia zorganizowano w piątek, 19 czerwca i oba cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Pani Joanna z firmy FitLineFood, przy współpracy z OSiR, poprowadziła wykład na temat zdrowych nawyków żywieniowych, przedstawiając swoje negatywne stanowisko dotyczące diet redukcyjnych i suplementacji. W zajęciach w sali konferencyjnej Hotelu 104 uczestniczyło około 60 osób. – Konieczne było dostawienie krzeseł – mówi pani Joanna. – Bardzo dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie.

W tym samym dniu, około południa, odbywał się II Stargardzki Festyn Młodych Wioślarzy. W pobliżu Iny zgromadziła się liczna grupa stargardzkiej młodzieży z kilku szkół. Odbyły się hucznie zapowiadane regaty (nieznacznie zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkól nr 1) oraz zawody w wiosłowaniu na ergometrze, które – tak jak rok temu – wygrało I LO. Konkursy przygotowali także przedstawiciele powiatowego oddziału Straży Rybackiej. Mimo deszczu, impreza przebiegła sprawnie, a na zmarzniętych czekały kiełbaski z grilla i ciepłe napoje.