Fotogaleria

Przystań otwarta, regaty za nami

W sobotę rzeka Ina i Park Popiela tętniły życiem. A to za sprawą „Pikniku nad Iną”, w ramach którego otwarto przystań kajakową przy ul. Źródlanej. Jednym z akcentów całej imprezy były IV Stargardzkie Regaty Młodych Wioślarzy.

Oficjalnego otwarcia przystani, sfinansowanej z Budżetu Obywatelskiego, dokonał prezydent Stargardu Rafał Zając. Kilkanaście minut później sam przyodział kapok i wspólnie z prezes OSiR Beatą Radziszewską ruszyli w drogę. A chętnych do pływania kajakiem nie brakowało. Priorytetem było jednak wyłonienie najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej w IV już edycji stargardzkich regat. Najlepsze czasy w wyścigu do wodospadu i z powrotem osiągnęli uczniowie i uczennice I LO i GSN. Te dwie załogi spotkały się zatem w wyścigu o pierwsze miejsce, w którym lepsi byli przedstawiciele „Starego Ogólniaka”. W pierwszej trójce, poza I LO i GSN, znalazł się jeszcze Zespół Szkół nr 5. Wszystkim siedmiu startującym placówkom wręczono puchary, a dodatkowo trzem najlepszym ekipom – medale dla każdego z zawodników. Poza klasyfikacją wystąpiła także łączona ekipa Urzędu Miejskiego i Stargardzkiej Organizacji Turystycznej. Te dwa podmioty, wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Stargardzkim Klubem Olimpijczyka, były organizatorami sobotniego wydarzenia.

Poza rywalizacją sportową, odbywały się tez występy artystyczne. Zagrali i zaśpiewali m.in. zespół DICE, Piotr Korzeniowski, Nikola i Kamil oraz Słowik Brothers. Były konkursy dla dzieci, dmuchane atrakcje oraz wspólne grillowanie. Mieszkańcy na pikniku bawili się wyśmienicie.

Zabawom towarzyszyła nutka, napisana i odtwarzana specjalnie na sobotnią okazję. Pieśń „Kajak na Inie” napisał Wojciech Makowski, wzorowo zaśpiewał Mariusz „Mario” Zarzeczny, a całość, wraz z podkładem muzycznym, idealnie ubrał w całość Grzegorz Szostakiewicz.