Fotogaleria

Basen OSiR - atrakcyjny, nowoczesny, funkcjonalny

Do końca tego roku ma powstać pełna dokumentacja projektowo-kosztowa modernizacji pływalni przy ul. Szczecińskiej. Architekci przedstawili mieszkańcom nową koncepcję zagospodarowania budynku. Naprawdę robi dobre wrażenie. 

- Poprzedni projekt zestarzał się i nie spełniał już nawet warunków ppoż. Stad m.in. kłopoty ze znalezieniem wykonawcy. Teraz wszystko będzie zgodne z duchem czasów, energooszczędne i jeszcze bardziej funkcjonalne i atrakcyjne dla użytkowników – mówi Grzegorz Chudzik, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie.  

W sali konferencyjnej w Hotelu 104 odbyły się konsultacje społeczne połączone z  prezentacją koncepcji przebudowy i rozbudowy pływalni przy ul. Szczecińskiej 35. Podczas spotkania została zaprezentowana wizualizacja projektu wykonana przez MD Biuro Architektoniczne ze Szczecina.

Nowy basen będzie miał jeden tor mniej (5), będzie nieco płytszy (max 200 cm) oraz będzie oddzielony od strefy rekreacyjnej taflą szkła.  W strefie aktywności i rekreacji znajdą się dwie zjeżdżalnie rurowe, armatki wodne, 3 jacuzzi, rwąca rzeka, fontanna, deszczownice, powietrzna ławeczka i bicze wodne. – Będzie to miejsce do zabaw i wypoczynku dla całych rodzin, bo o nich przede wszystkim myśleliśmy zlecając ponowne opracowanie projektu – mówi Grzegorz Chudzik. – Już na dziedzińcu przed pływalnią od ul. Szczecińskiej, zanim jeszcze dzieci wejdą na pływalnię, będą mogły pobawić się m.in. na trampolinie. Wszystko po to, aby nie nudziły się wcale. Wizyta na naszym basenie ma być przyjemna, ma być przygodą od początku do końca – dodaje prezes OSiR. 

Oprócz powierzchni basenowych, zmodernizowane zostaną pozostałe pomieszczenia przy Szczecińskiej 35. Na pierwszym piętrze powstaną 3 sale fitness oraz siłownia z urządzeniami cardio. Siłownia z ciężkim sprzętem będzie usytuowana na parterze, a w piwnicach znajdą się sauny i grota śnieżna. Biorąc pod uwagę spodziewane zainteresowanie mieszkańców skorzystaniem z bogatej oferty OSIR, postanowiono zlikwidować korty tenisowe, dzięki czemu przy obiekcie będzie mógł powstać parking na 90 miejsc. 

Do końca roku ma zostać dopracowana dokumentacja techniczno-kosztorysowa i uzyskane pozwolenie na budowę. W styczniu 2019 powinien zostać ogłoszony przetarg, a w marcu planuje się rozpoczęcie prac budowlanych.