Fotogaleria

Jedyny taki dzień w roku… Harmonogram dnia sportowego

To będzie kulminacyjny weekend sportowych Dni Stargardu. W sobotę zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci oraz kobiet i mężczyzn. Zaczynamy zawodami uczniów na basenie i siatkówką kobiet i dziewcząt w hali OSiR, a od 12.00 centrum sportowym wydarzeń będą ulice Wieniawskiego, Cieplna i Nasienna. Tam zaplanowano zawody w darta, koszykówce, siłowaniu na rękę oraz odrębne zawody siłowe. Będą pokazy sztuk walki zawodników Feniksa Pesty i Valiant Gold Team. Od 14.00 rozpoczną się biegi przedszkolaków i młodzieży szkolnej. Dla dzieci przygotowano elektroniczne symulatory sportowe, strefę zabaw z nagrodami, dmuchany zamek, będzie tez nieodpłatne malowanie twarzy.  Kobiety powinien zainteresować maraton zumby z Martą Nowak z OSiR-u i Lucyną Błaszczeć z Fit Academy. O 18.00 ulicami Parku Przemysłowego przejada motocykliści, a potem już główne imprezy – V Marsz Nordic Walking i XIII Międzynarodowy Bieg o Błękitną Wstęgę. Całość zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

Przez cały okres trwania imprezy (od 12.00 do 24.00) funkcjonować będzie strefa relaksu, z ogródkiem piwnym, food-truckami, leżakami i świetną muzyką. Za realizację, a także stworzenie odpowiedniego klimatu odpowiadać będzie ekipa OldTown, laureaci tegorocznej nagrody na najlepsze stoisko w trakcie Pikniku nad Odrą, oraz organizatorzy największego postapokaliptycznego wydarzenia w Europie - OldTown Larp 2019. Jesteśmy przekonani, że przy tak wielu atrakcjach, każdemu przyda się odrobina wytchnienia. Serdecznie zapraszamy! W dniu 15 czerwca – przypominamy – będziecie mogli poruszać się miejskimi autobusami za darmo!

Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzeń sportowych oraz plakaty informacyjne dotyczące najważniejszych przedsięwzięć. Do pobrania także oświadczenie do wypełnienia i dostarczenia przed startem w każdych zawodach (w przypadku osób niepełnoletnich, oświadczenie wypełnia opiekun prawny).