Wyposażenie

W posiadaniu 3 sale fitness oraz basen do aqua aerobicu. Posiadamy największą ilość sprzętu oraz przyborów do różnych form fitness. Oprócz tradycyjnych stepów, hantelków, obciążników na nogi mamy również tubingi, gymsticki, flexi-bary, taśmy, piłki ovoball, piłki easy ball, piłki body ball, piłki heavy ball, sztangi, bosu, rollery, sprzęt do jogi: koce, klocki, paski, wałki. Sprzęt do aqua aerobicu: pasy wypornościowe, makarony, rękawice, dyski. Sala rowerowa, a w niej 15 profesjonalnych rowerów stacjonarnych.

Nasze instruktorki jeżdżąc na szkolenia i konwencje ciągle podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności, aby w pełni zadowolić naszych wymagających klientów.

 

WYPOSAŻENIE FITNESS

Fixbar

FLEXI BAR  

 

FLEXI BAR to przybór treningowy dla początkujących i zaawansowanych, młodych i starszych, trenujących oraz rehabilitantów. 

FLEXI-BAR wyróżniony został Certyfikatem Jakości AGR, jako pierwszy przyrząd treningowy w terapii kręgosłupa i gimnastyce korekcyjnej. FLEXI-BAR stosować można w terapii i prewencji zdrowotnej, stanowi również doskonałe uzupełnienie wybranych aktywności ruchowych i form treningu. Jego użycie wpływa na rozwój stabilności, wytrzymałości i koordynacji ruchowej ćwiczącego.

FLEXI-BAR  jest niepowtarzalnym i łatwym w użyciu uzupełnieniem treningu siłowego i wzmacniającego. Jego użycie wpływa znacząco na poprawę sylwetki. Jednocześnie FLEXI-BAR  jest jedynym w swoim rodzaju przyrządem terapeutycznym w przypadku schorzeń kręgosłupa i stawów.

 

 

 Gymstic

GYMSTICK

 

Gymstick został stworzony kilka lat temu przez pracowników Fińskiego Instytutu Sportu w Lahti. Jest to kij z włókna szklanego, do którego przymocowane są dwie elastyczne gumy. Gumy mają na obu końcach pętle, które podczas większości ćwiczeń są zaczepione o stopy. W ten sposób otrzymujemy np. sztangę lub hantle ważące zaledwie 30 dag. Dodatkowo możemy zwiększać obciążenie „w biegu”, w trakcie wykonywania ćwiczeń, nawijając gumy na drążek. Pozwala to znacznie zwiększyć efektywność ćwiczeń i dopasować je do możliwości ćwiczącego.

W nawiązaniu do dwóch różnych komponentów, które tworzą Gymstick, laska może być stosowana do ćwiczeń utrzymywania prawidłowej ruchomości w poszczególnych stawach oraz poprawy postawy ciała. Guma natomiast poprzez stawianie oporu podczas ćwiczeń, służy m.in. do kształtowania masy mięśniowej: zwiększania siły i wytrzymałości mięśni. Gymstick łączy zatem zalety laski gimnastycznej i gum oporowych.

 

 Ovoball

OVOBALL

  

Ovoball to piłka o eliptycznym kształcie.  Umożliwia realizację różnorodnego i efektywnego treningu, zarówno w sali, jak i w wodzie.

Piłka Ovoball jest wykonana z materiału o bardzo dobrej elastyczności i przyczepności, dlatego jest na tyle sprężysta, że oddaje pewien procent siły, z jaką na nią oddziałujemy, powodując opór i dodatkową reakcję mięśni. Niestabilna powierzchnia tego przyboru zmusza użytkownika do zaangażowania biernego i czynnego układu ruchu, co jest szczególnie ważne ze względu na rozpowszechniony siedzący tryb życia i zmniejszającą się umiejętność świadomej kontroli ciała. W zależności od ułożenia piłki — w pionie, w poziomie, wzdłuż lub w poprzek osi ciała — możemy zmieniać intensywność ćwiczeń. Dzięki temu łatwo dostosowujemy poziom trudności treningu do poziomu zaawansowania ćwiczącego.

 

 Piłka Easy Ball

PIŁKA EASY BALL 

 

Piłka o średnicy 25 cm wykonana z miękkiego, przyjemnego w dotyku tworzywa. Przeznaczona w szczególności do relaksacji i stretchingu, ale także doskonała jako przybór do ćwiczeń dla osób z problemami kręgosłupa i nadwagą.

 

 pilka body ball

PIŁKA BODY BALL

 

Piłka Body Ball fitness przeznaczona jest do wszelkich ćwiczeń ruchowych, rehabilitacyjnych, wzmacniających, zajęć Pilates i Yogi. Doskonała do ćwiczeń dla osób z problemami kręgosłupa .Podczas treningu z taką piłką nie tylko ćwiczysz konkretne mięśnie ale również pracujesz nad swoją równowagą i poprawną postawą Twojego ciała.

 

 Step

STEP

 

Profesjonalny, wyjątkowo stabilny, pełnowymiarowy przyrząd do treningu wydolnościowego i kształtującego. Dzięki unikalnemu systemowi sześciu uchwytów można wykonywać na nim ciekawy i efektywny trening rehabilitacyjny, wzmacniający większość grup mięśniowych przy użyciu gum rehabilitacyjnych. 

W komplecie dwie podkładki, umożliwiające podwyższenie stepu bądź nachylenie go pod określonym kątem. 

 Hantle

HANTLE

 

Zestaw hantli jest przeznaczony dla osób chcących rozwijać górne partie mięśni.

Dostępne wagi i kolory:

0,5 kg — śliwka

1 kg — morski

1,5 kg — oliwka

2 kg — szary 

 Body

BODY TUBE

 

Tubing o obwodzie 80 cm. Przeznaczony do zajęć wzmacniających zarówno górne jak i dolne partie ciała, a także do ćwiczeń z wykorzystaniem stepu.

 

 Duble Tube

 

DUBLE TUBE

 

Tubing o długości 210 cm z rączkami oraz specjalnie stworzonymi uchwytami na buty, dzięki którym tubing doskonale trzyma się na stopie podczas ćwiczeń. Nowa koncepcja, według której został stworzony Double Tube spowodowała, iż jest on znacznie bardziej efektywny i trwały niż wszystkie inne tubingi.

Dostępne stopnie oporu i kolory:

lekki — śliwka

średni — morski

mocny — szary

 

 Bosu Balance Trainer

BOSU BALANCE TRAINER

 

Bosu (akronim „both sides up”) jest dwustronnym przyrządem stanowiącym unikalne połączenie piłki i stepu. Jedna strona urządzenia stanowi rodzaj pneumatycznej kopuły pracującej (uginającej się) przy każdym ruchu ćwiczącego, druga zaś jest płaską i sztywną platformą. Dwie ukryte w zagłębieniach rączki ułatwiają swobodne odwracanie urządzenia z jednej strony na drugą. Średnica platformy wynosi około 63cm.

Bosu jest niczym innym , jak symulatorem ruchów charakterystycznych dla różnych dyscyplin sportowych. Podstawowym elementem jest trening równowagi, a Bosu daje w tym zakresie ogromne możliwości. Nadaje się zarówno do ćwiczeń statycznych, jak i dynamicznych oraz takich, które poprawiają balans ciała. Ma również duży wpływ na stabilizację tułowia.

Można ćwiczyć na jednym, dwóch lub kilku urządzeniach jednocześnie, wchodząc, schodząc, skacząc, klęcząc. To wszystko w dowolnym tempie, w rozmaitych pozycjach, zawsze ciekawie i co najważniejsze - bezpiecznie.

 Sztanga Power Gym

SZTANGA POWER GYM

 

Nowa sztanga do treningu grupowego, którego celem jest wzmacnianie i kształtowanie większości grup mięśniowych. Heksagonalny kształt obciążeń zapobiega toczeniu się sztangi. Wygodne uchwyty ułatwiają szybką zmianę obciążeń oraz umożliwiają wykonanie ćwiczeń z wykorzystaniem samych talerzy.

 

Komplet składa się z:

• 2 obciążeń 4,5 kg — szary

• 2 obciążeń 2,5 kg — morski

• 2 obciążeń 1,25 kg — śliwka

• gryfu ok. 1,1 kg, o dł. 140 cm

• dwóch zacisków. 

 Roler

ROLLER 

 

Wałek korekcyjny wykorzystywany do zajęć pilates. Pomaga we wzmocnieniu mięśni głębokich, w wysmukleniu sylwetki i rozciąganiu. 

 

Obciazniki

OBCIĄŻNIKI

 

Obciążniki na rzepy - na nogi i ręce. Dwuwarstwowe, bardzo trwałe. Zewnętrzna warstwa obciążników wykonana z wysokiej jakości materiału, który nie chłonie potu.

Dostępne w wadze:

0,5 kg - pasek biały

0,75 kg - pasek żółty

1,0 kg - pasek czerwony

 

 KOC

 

KOC DO JOGI

 

Niezastąpiony do ćwiczeń jogi, idealnie sprawdza się jako pomoc przy wielu pozycjach (asanach) - ma właściwą twardość oraz wielkość. Wykonany jest w 30% z wełny, która jest surowcem przyjaznym dla naszego organizmu i posiada wiele właściwości leczniczych np. łagodzi nerwobóle. 

 

 

 pasek joga  PASEK DO JOGI

 

Pasek wykorzystywany jest w celu osiągnięcia właściwej postawy i napięcia ciała podczas praktyki jogi oraz określonych pozycji w stretchingu.

 

 Kostka joga

 

KOSTKA DO JOGI

 

Mocna i trwała kostka do jogi. Stabilizuje pozycję, zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Wykonana z naturalnego materiału — drewna. 

 

worek joga

 

WAŁEK DO JOGICylindryczny wałek o  średnicy ok. 20cm i długości 70cm. Jest uniwersalny i odpowiedni dla większości osób.

Idealny do pozycji relaksowych, pomocny przy pozycjach odwróconych siedzących, skrętach i innych. Wypełniony łuską gryki będącej idealnym odpromiennikiem, gwarantuje komfort i wygodę oraz możliwość swobodnego układania.

 

 

bieznia

 

BIEŻNIA ACTIVE WALK

  

Bezsilnikowa bieżnia sportowa. Bieżnie napędzasz "własną" siłą dzięki temu masz kontrolę nad swoim ciałem i obciążeniem.

Budowa maszyny połączona z wiedzą instruktora umożliwia  trening wszystkich partii mięśniowych.

 

 

 

 

rower

ROWER SPINNINGOWY

 

Rower spinningowy to fenomenalny przyrząd, który jest gwarancją najlepszego treningu. Urządzenie to wykonane jest z doskonałej klasy materiałów zapewniających  wygodne ćwiczenia. Abyś czuł się komfortowo podczas ćwiczeń, istnieje możliwość regulacji siodełka oraz kierownicy. W ten sposób zapewniasz sobie idealnie dostosowany do siebie trening.

 

 

 

 

Aqua Disc

AQUA DISC

 

Para oporników na ręce do ćwiczeń w płytkiej i głębokiej wodzie; dla starszych i młodszych sportsmenów. Używając aquadysków można ćwiczyć mięśnie dłoni, palców, przedramienia i ramienia a także doskonalić koordynację i równowagę.

AQUA DISC to bardzo popularny przyrząd do ćwiczeń w wodzie, polecany przez trenerów aquafitnessu.

 

 

 

 

makaron

MAKARON

 

 Wszechstronny przyrząd do zajęć fitness, zabaw i relaksacji w wodzie. Wykonany z wysokiej jakości, bardzo wytrzymałej, elastycznej i nie pochłaniającej wody pianki. 

 

rekawiczka

RĘKAWICE NEORENOWE

 

Rękawiczki neoprenowe służące do ćwiczeń w wodzie. 

Umożliwiają zachowanie równowagi albo zwiększenie oporu podczas ćwiczeń w wodzie. 

 

 

aqua step

AQUA STEP

Step, który nadaje się do użytku w wodzie. Wykonany z bardzo wytrzymałego plastiku. Posiada on wewnątrz ciężarki, dzięki którym szybko opada na dno i jest stabilniejszy oraz 8 przyssawek, które zapewniają mocne przytwierdzenie do dna basenu. Może być używany na równej, gładkiej powierzchni.

TRX

TRX

System Profesjonalnych lin TRX wykorzystuje twoją masę ciała i grawitację aby stworzyć opór podczas ćwiczeń. TRX pozwala na wykonanie ponad 300 ćwiczeń górnych i dolnych części ciała; każde można stopniować w zależności od  poziomu sprawności. Wielkość oporu można dostosować poprzez przemieszczanie ciężaru ciała ćwiczącego. TRX powstał po wielu latach intensywnych badań i udoskonaleń. Każdy produkowany jest z najwyższej jakości materiałów. Łatwo regulowane klamry i uchwyty razem ze zintegrowanymi widełkami na stopy są doskonałe do gruntownego treningu. Każdy TRX jest wyposażony w pas o szerokości 40mm, który jest podwójnie zszyty grubą przeplataną nylonową nicią, co gwarantuje jego trwałość i odporność na siłę rozciągania do 560 kg. Nierozdzielny karabinek i haczyk zabezpieczający zapewniają bezpieczny trening nawet bardzo wymagającym użytkownikom, dostosowując się od 1.8 do 3.6m, by służyć wszystkim niezależnie od ich wymiarów i możliwości.

Pas

PASY WYORNOŚCIOWE

 

Pas wykonany z pianki polietylenowej z klamrą zapinającą umożliwiającą regulację obwodu talii 

o wypornosci do 100kg. 

Pas do aquafitnesu jest jednym z popularniejszych akcesoriów służących do ćwiczeń w wodzie, polecanym przez wiodących trenerów aquafitnesu.