SPORT SZKOLNY

Ważną i nieodłączną częścią działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji w zakresie organizacji imprez jest przeprowadzanie zawodów międzyszkolnych (Mistrzostw Powiatu) w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Rok szkolny 2018/2019 był pierwszym, w którym OSiR w całości organizował imprezy wynikające z kalendarza Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie.

W ciągu 12 miesięcy, na obu stadionach, w hali OSiR oraz gościnnie w stargardzkich szkołach odbyło się blisko ponad 60 imprez i turniejów - w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym, unihokeju, lekkoatletyce czy pływaniu. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze szkół z miasta Stargard i powiatu stargardzkiego. Ponadto 1 października OSiR zorganizował w siedzibie Urzędu Miejskiego oficjalne podsumowanie wyników współzawodnictwa za rok szkolny 2018/2019, połączone z wręczeniem pucharów i nagród dla najlepszych placówek na poszczególnych poziomach edukacji.

Szczegółowe informacje na temat zawodów międzyszkolnych, komunikaty, wyniki zdjęcia dostępne są na stronie: www.sport.osir.stargard.pl