Fotogaleria

Siłownia pod chmurką już działa

Ukończony został montaż siłowni zewnętrznej nad jeziorem Miedwie. To kolejna inwestycja na terenie ośrodka w Zieleniewie, po utworzonym w czerwcu placu zabaw. Prezes OSiR Stargard Beata Radziszewska przyznaje, że pomysłów i inicjatyw jest dużo więcej.

Celem realizowanej inwestycji jest stworzenie miejsca spotkań, ćwiczeń i relaksu dorosłych, dzieci i młodzieży i zachęcenie do prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia, jak również promowanie walorów turystycznych obszaru Lokalnej Grupy Działania WIR poprzez budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w postaci siłowni zewnętrznej.

W ramach siłowni powstały takie elementy jak pylon, wyciskanie, wyciąg górny, biegacz, prasa do nóg, koła Tai Chi, rower, wahadło, twister, ławeczka, orbitrek, masażer pleców, jeździec, drążek, podciąg dla nóg, stepper, narciarz, motylek, wioślarz oraz tablica informacyjna.

Na terenie gminy Kobylanka siłownia zewnętrzna ma charakter innowacyjny, co również stanowi atut w rozwoju turystyki na obszarze LGD. W połączeniu z szerokim katalogiem imprez kulturalnych organizowanych na terenie miejscowości Morzyczyn budowa siłowni zewnętrznej podnosi atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną obszaru.

OSiR Stargard Sp. z o.o. posiada doświadczenie w realizacji projektów z udziałem środków z Unii Europejskiej. W ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów PROW 2007-2013 podpisano również umowę o dofinansowanie budowy placu zabaw w miejscowości Zieleniewo.