Aktualności
Następny
Poprzedni
11-12-2015

Rekord Guinnessa na Miedwiu?

W niedzielę, 13 grudnia, w samo południe, w około 100 miejscach w Polsce odbędzie się kąpiel morsów. Miłośnicy zabawy w zimnej wodzie będą bić rekord w liczbie osób morsujących w jednym czasie. Stargardzki Klub Morsów Miedwianie również będzie uczestniczył w tej akcji. OSiR, partner całego przedsięwzięcia, kibicuje przyszłym rekordzistom!

Kąpiele morsów odbywają się dwa razy w tygodniu. Spotykają się oni przy molo w Zieleniewie w każdą środę i sobotę. Po kilkunastominutowej rozgrzewce wchodzą do wody, która obecnie ma temperaturę około 5 stopni. W najbliższą niedzielę chętnych do morsowania będzie więcej niż zwykle. A to za sprawą próby bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób morsujących w jednym czasie w wielu miejscach w Polsce.

Aby rekord został uznany, musi się wykąpać więcej niż 1799 osób (to poprzedni rekord z 2014 roku), kąpiel musi się odbyć co najmniej w 10 różnych miejscach, a w każdym miejscu kąpać się musi co najmniej 25 osób. Do tego woda musi mieć mniej niż 10 stopni.

Nad Miedwiem, jak wynika z naszych informacji, do wody wejdzie około 60 osób. Są to osoby ze Stargardu i nie tylko. Osoby niezdecydowane będą mogły się zapisać także bezpośrednio na miejscu. Każda z kąpiących osób otrzyma certyfikat uczestnictwa w akcji oraz drobną niespodziankę przygotowaną przez OSiR.