Aktualności
Następny
Poprzedni
15-12-2015

77 osób w Miedwiu

Stargardzki Klub Morsów Miedwianie brał udział w ogólnopolskiej próbie bicia rekordu Guinessa w ilości osób kąpiących się w tym samym czasie na różnych kąpieliskach. W niedzielę, 13 grudnia na falach jeziora Miedwie zanurzyło się 77 osób .

Chętni na zostanie rekordzistami Guinessa zgłaszali się do ostatniej chwili. Choć uczestników postraszył poranny deszcz i silny wiatr, podczas samej kąpieli na niebie rozbłysło słońce. Wspólnie z MIedwianami, podczas kilkuminutowej kąpieli, bawiły się morsy z Krzęcina, Wolina, strażacy z OSP Sowno oraz osoby, które po raz pierwszy weszły do zimnej wody.

Na molo zebrała się liczba grupa kibiców, włączenia z władzami miasta i powiatu. Z ramienia OSiR morsów dzielnie dopingował wiceprezes Ireneusz Ziembicki. OSiR – dodajmy – przygotował dla wszystkich kąpiących certyfikaty oraz pojedyncze wejściówki na zajęcia.

Obecnie trwają procedury formalne. Czy rekord zostanie oficjalnie zaliczony i ilu morsów kąpało się w jednym czasie, dowiemy się na przestrzeni kilkunastu najbliższych dni.