Aktualności
Następny
Poprzedni
12-11-2018

Biało-czerwony Stargard. Dziękujemy!

94 dzieci i 223 osoby w biegu głównym na 5 km i marszu nordic walking. Łącznie 317 osób pobiegło w Stargardzie dla Niepodległej. Dziękujemy, że byliście z nami, że wspólnie stworzyliśmy piękny, biało-czerwony spektakl!

 

To była prawdziwa biało-czerwona sobota. Mieszkańcy miasta i okolic, poprzebierani w narodowe barwy, licznie stawili się w Parku Chrobrego. Zaczęliśmy o 10.00 biegami dzieci i młodzieży. Wyścigi podzielono na cztery kategorie wiekowe. Radości i uśmiechom najmłodszych nie było końca.

Po biegach dzieci, do akcji wkroczyli starsi biegacze. Rozgrzewka w rytm zumby, zdjęcie biało-czerwonego Stargardu z góry Baszty Morze Czerwone i wspaniale odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego – to wszystko odbyło się przed biegiem. I właśnie hymn śpiewany przez kilkaset osób to najpiękniejszy element całego wydarzenia. O 11.11 rozpoczął się bieg na 5 km i marsz nordic walking. Oto najlepsze trójki w poszczególnych grupach:

 

Bieg 5 km – kobiety

1. Karolina Jahnz – 22.00

2. Ewa Jaruzel – 23.05

3. Agnieszka Świerczyńska – 25.13

 

Bieg 5 km – mężczyźni

1. Grzegorz Terlikowski – 18.15

2. Bartosz Przekopowicz – 19.35

3. Piotr Kuchta – 20.20

 

Marsz nordic waling 4 km – kobiety

1. Iwona Łopacińska – 32.36

2. Katarzyna Danielewska – 33.00

3. Marzena Borowska – 33.33

 

Marsz nordic walking 4 km - mężczyźni

1. Dariusz Pietrowicz – 31.01

2. Grzegorz Lipko – 31.18

3. Krzysztof Trojanowski – 32.35

 

Pamiątkowe statuetki wręczyli wyróżnionym przedstawiciele OSiR – Grzegorz Chudzik i Daniel Ziemięcki. Ponadto wszyscy – i dorośli, i dzieci – otrzymali medale z logo #Stargard dla Niepodległej. Wśród biegaczy rozdawane były ponadto flagi, cukierki, lizaki i pamiątkowe przypinki. Na uczestników, po biegu czekał poczęstunek w postaci pasztecików i gorącego barszczu czerwonego. Imprezę prowadził Sławomir Stańczyk, we współpracy z Wojciechem Makowskim. Nad sprawnym przebiegiem imprezy i samych biegów czuwał nieco skromny, ale niezwykle zaangażowany sztab ludzi z Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dziękujemy jeszcze za tak piękny dzień, za klimat, który stworzyliście! Wasze pozytywne opinie, którymi dzieliliście się z nami bezpośrednio i za pośrednictwem Facebooka, są dla nas największą wartością i dowodem, że ta impreza była wszystkim bardzo potrzebna.

 

Zdjęcia autorstwa Pawła Zdziecha – Show Foto możecie zobaczyć tutaj:

 

A to obszerny materiał video: