Aktualności
Następny
Poprzedni
21-01-2019

Zapisy do turniejów HALP

Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR Stargard Sp. z o. o. prowadzi zapisy do Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Nadchodząca, 18. edycja będzie odbywać się w formule turniejowej. Start rozgrywek 3 lutego.

Tegoroczna edycja różni się od poprzednich. Z uwagi na niemal całkowicie wypełniony harmonogram zajęć w hali OSiR (spowodowany głównie meczami Spójni w Energa Basket Lidze) i brak alternatywnego rozwiązania, niemożliwe było przeprowadzenie rozgrywek w takim wymiarze jak dotychczas. Liga stanęła więc pod znakiem zapytania. Ale widząc potrzebę kontynuacji zmagań piłkarzy-amatorów, podjęliśmy starania w kierunku organizacji rozgrywek, nawet w okrojonym wymiarze.

Według nowej formuły, rozgrywki odbywać się będą w formie pięciu turniejów, rozgrywanych w pięć kolejnych niedziel od 16.00 do 22.00. Wystąpi w nich maksymalnie 20 drużyn (w ostatnim, piątym turnieju – dziesięć najlepszych), podzielonych na pięć grup po cztery zespoły. W grupach drużyny będą rywalizować ze sobą systemem każdy z każdym. Punkty z poszczególnych turniejów będą sumowane i na tej podstawie wybrana zostanie wspomniana najlepsza dziesiątka, która zagra w turnieju finałowym 3 marca. W każdym z czterech pierwszych turniejów zagrają te same zespoły, ale w różnych, wyłonionych w drodze losowania grupach. 

Obecnie do rozgrywek zgłosiło się już 12 zespołów, trzy kolejne rozważają swój start. A miejsc jest maksymalnie 20. Zapisy pod nr tel. 793 004 952 lub mailowo: sport@osir.stargard.pl Termin zgłoszeń upływa 25 stycznia. 

Szczegółowe informacje na profilu HALP Stargard na Facebooku.