Aktualności
Następny
Poprzedni
02-04-2019

Uczniowie poćwiczą z Moniką Pyrek!

Monika Pyrek poprowadzi alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych! Blisko 600 dzieci weźmie udział w lekcjach z udziałem mistrzyni sportu. A to wszystko już w tym tygodniu w hali OSiR w Stargardzie!

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Już w dniach 4-5 kwietnia była lekkoatletka odwiedzi Stargard z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF! Jest to projekt zapoczątkowany w 2017 roku, a jego celem jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.  

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.  Lekcje będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. 

- Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej– mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. 

- W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.

W czwartek i piątek (4-5 kwietnia) w godzinach od 8:00 do 14:00 w hali OSiR Stargard przy ul. Pierwszej Brygady 1 uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.

- koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, 

- piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,  

- rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,  

- roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,  

- biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu, 

- refleksomierza, 

- przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora, 

- mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi. 

W zajęciach w ciągu dwóch dni weźmie udział blisko 600 uczniów ze szkół podstawowych.  Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek.

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2019“ Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu realizowanego w Stargardzie jest Urząd Miejski w Stargardzie. Więcej informacji na stronie: www.alternatywnelekcjewf.pl