Aktualności
Następny
Poprzedni
28-05-2019

Stadion barwny i pełen sportowego życia

Tradycyjnie, jak co roku, na stadionie lekkoatletycznym rywalizowali niepełnosprawni z całego województwa. W piątek odbyły się tam Wojewódzkie Igrzyska Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych. To już 26. edycja tej imprezy. 

Zawodnicy wzięli udział w biegu na 60 m. Rzucali też piłeczką palantową, piłką lekarską i skakali w dal. W zmaganiach wzięły udział liczne reprezentacje m.in. ze Stargardu, Szczecina, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Nowielina, Dzwonowa, Piasecznika i Barwic. Nie zabrakło poczęstunku, zabaw integracyjnych i występów artystycznych. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny.

– To wyjątkowe igrzyska, w których zwycięstwo nie jest najważniejsze. Dużo cenniejszy jest sam udział i wspaniała zabawa. Cieszę się, że po raz kolejny sportowcy z całego województwa spotykają się w Stargardzie. Pokazujecie, że nie ma dla was rzeczy niemożliwych  - mówiła Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Organizatorem Wojewódzkich Igrzysk Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Stargardzie.