Aktualności
Następny
Poprzedni
05-07-2019

Czas na ułańską fantazję!

Już jutro, w sobotę, będziemy bawić się na sportowo na terenie stargardzkiego poligonu. O 10.00 na start wyruszą zawodnicy 2. Szarża Ułańska. Poniżej kilka cennych informacji.

Impreza, połączona z festynem wojskowym, odbywać się będzie na terenie przy strzelnicy. Dojechać tam możną drogą gruntową, prowadzącą od ronda przy skrzyżowaniu al. Żołnierza i ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty.

Biuro zawodów, gdzie będą wydawane chipy i numery startowe (numery dodatkowo zapisywać będziemy na policzkach), zostanie otwarte o 8.00. Do 9.30 będzie trwała weryfikacja i wydawanie numerów osobom zapisanym elektronicznie. Od 9.30 będzie możliwość dodatkowych zapisów – w zależności od tego, ile numerów zostanie nieodebranych. Łącznie wystartować może 200 osób, czyli prawie dwa razy tyle niż w ubiegłorocznej, premierowej edycji.

Start odbywać się będzie w grupach po około 25 osób (co 3 minuty kolejna), a dystans biegu to około 6 km. Na trasie znajdować się będzie kilka konkurencji, natomiast pozostałe przeszkody umiejscowione będą w okolicach startu/mety. Będzie m.in. rów z wodą, ściana o wysokości ponad 1,5 m, skok przez BWP-1, czołganie pod Rosomakiem, skok na i ze Stara, bieg po oponach, równoważnia, czołganie pod drutem kolczastym, tunel podziemny, a także basen z wodą i pianą. Brzmi strasznie? Nie ma co się bać, czeka nas fantastyczna zabawa! Pamiętajcie tylko, by nie zakładać na siebie odzieży i butów z najnowszej kolekcji…

A na mecie czeka na was pamiątkowy, dwustronny medal (jak na grafice), zaprojektowany i wykonany przez firmę Wall of Fame. Będziecie też mogli skosztować przysmaków z grilla.

medale