Aktualności
Poprzedni
08-07-2019

Biegacze opanowali poligon. Zobaczcie zdjęcia!

Bez opłaty startowej, za to z pysznym jedzeniem i pięknymi medalami. O super atmosferze i niezapomnianej zabawie nie wspominając… Druga edycja Szarży Ułańskiej, potocznie zwanej stargardzkim Runmageddonem, przeszła do historii. Było zacnie!

Mimo pochmurnej soboty, grymasów na twarzach uczestników nie brakowało. A pogoda okazała się wręcz idealna do biegania. Do tego rozmaite przeszkody w postaci ścian, tuneli, rowów i basenu z wodą oraz drutów kolczastych – to wszystko sprawiło, że biegacze mogli czuć się zmęczeni, ale zadowoleni. W sumie wyścig ukończyły 164 osoby (szkoda, że pozostali z 200 zapisanych nie stawili się na start, zabierając miejsce innym). Wygrał Andrzej Kuśmider, który ponad 5,5-kilomtrową trasę pokonał w 21 minut i 3 sekundy. Wśród pań najlepsza była Katarzyna Dybka (27:13). Byli też zawodnicy ze Szczecina, Pyrzyc, Chociwla, a nawet z Zielonej Góry… Współorganizatora zawodów, OSiR Stargard reprezentowali w biegu Daniel Ziemięcki i Sławomir Stańczyk. A medale wręczali: prezes OsiR Grzegorz Chudzik, sekretarz miasta Zdzisław Rygiel i dowódca batalionu płk Piotr Balon.

Biegowi towarzyszył też festyn wojskowy. Były pokazy walki wręcz, prezentacje broni współczesnej i historycznej, a ponadto można było przejechać się rosomakiem lub quadem. Dziękujemy Wam za ten wspaniały, pełen emocji i radości dzień.