Aktualności
Następny
Poprzedni
28-01-2020

Ręczna rozstrzygnięta

Poznaliśmy już wszystkich mistrzów powiatu stargardzkiego w piłce ręcznej. Ostatnie cztery imprezy z kalendarza Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego odbyły się w styczniu w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Wystartowały w sumie 23 szkoły.

W Igrzyskach Dzieci (rocznik 2007 i młodsze) wygrywały: Szkoła Podstawowa nr 3 (chłopcy) i Szkoła Podstawowa w Dobrzanach (dziewczęta). Chłopcy, prowadzeni przez Michała Trypucia, wyprzedzili SP Rzeplino i SP 5. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Młodawski (SP Rzeplino), autor 8 goli. Żeńska drużyna z Dobrzan okazała się z kolei lepsza od stargardzkich SP 7 i 5. Opiekunem zespołu są Anna Siemasz i Marcin Narkun. A najwięcej bramek zdobyła w zawodach Klara Górajska, uczennica „Siódemki”.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006) ponownie triumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej w Dobrzanach. W klasyfikacji wyprzedziły SP 6 w Stargardzie i SP w Rzeplinie. Ostatnia z wymienionych szkół miała w swych szeregach najskuteczniejszą spośród wszystkich zawodniczek Julię Listos. Uczennica siedem razy trafiała do siatki. Za to w grupie chłopców numerem jeden byli uczniowie SP 4, podopieczni Andrzeja Ziętkowskiego. Za nimi uplasowali się rówieśnicy z SP 3 i z Rzeplina. Reprezentant zwycięskiej drużyny, Hubert Kutek zdobył najwięcej, bo aż 10 bramek.

Na tym zmagania w piłce ręcznej na szczeblu powiatowym dobiegają końca. W grudniu – przypomnijmy – poznaliśmy zwycięzców w Licealiadzie. Triumfowały dziewczęta z I LO i chłopcy z II LO. Wszystkim szkołom, które wygrały etap powiatowy, gratulujemy i życzymy awansu w dalszym etapie rozgrywek.

więcej zdjęć