Aktualności
Następny
Poprzedni
23-03-2020

Paulina najlepsza, igrzyska wciąż realne!

Dziś, w trybie „zaocznym” poznaliśmy laureatów nagród, wyróżnień i stypendiów sportowych w naszym mieście. Tytuł stargardzkiego sportowca roku 2019 otrzymała lekkoatletka z klubu WMLKS Pomorze, Paulina Kaczyńska. 

Paulina od lat jest czołową sportsmenką Stargardu, sięgającą po najwyższe laury w naszym kraju. Tylko w 2019 roku zwyciężyła w indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Polski seniorów na 10 000 m. Lista jej sukcesów jest jednak znacznie dłuższa. 29-latka zdobyła też tytuł wicemistrzyni Polski na 5000 m oraz wywalczyła brąz w MP w biegach przełajowych na 8000 m. Startowała ponadto w licznych mityngach, także zagranicznych. 

- Paulina to profesjonalistka. Podporządkowała swoje życie pod sport. Wie, do czego dąży, a udział w igrzyskach olimpijskich byłby jej spełnieniem marzeń – mówi Zbigniew Krzysiek, który trenuje Paulinę już od 17 lat. Obecnie biegaczka przechodzi rehabilitację i ewentualny przeniesienie igrzysk w Tokio na przyszły rok byłoby dla niej na rękę. – Wtedy wróci do zdrowia i powalczy o kwalifikację. Myślę, że w najbliższych latach Paulina nadal będzie sportową wizytówką Stargardu – dodaje trener Krzysiek.

Pozostałe dwa miejsca na podium również zajęły kobiety, a w samej pierwszej piątce znalazły się aż cztery panie. Druga lokata przypadła Berenice Prządce (karate, Shobu-Kan), trzecia – Katarzynie Mądrowskiej (zapasy, LKS Feniks), a piąta – Monice Szotowicz (kolarstwo, STC). Rodzynkiem w tym gronie jest Kacper Rot (brazylijskie jiu-jitsu, Valiant Gold Team), laureat 4. miejsca. Prezydent miasta przyznał też nagrodę specjalną. Otrzymał ją kolarz Wojciech Ziółkowski, który pobił w 2019 roku rekord Polski w jeździe godzinnej na torze. Zawodnik przez 60 minut przejechał 50,506 km.

Dziś podano też do publicznej wiadomości laureatów wyróżnień (forma uhonorowania zawodników poniżej 15. roku życia) i zdobywców stypendiów sportowych na rok 2020. Pełna listę wybrańców można znaleźć tutaj: https://www.stargard.pl/aktualnosci/znamy-mistrzow-sportu  

Przypomnijmy, że uroczysta gala, podczas której mieliśmy poznać wszystkie rozstrzygnięcia, miała się odbyć 7 marca. Przygotowaniami zajmowali się pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie oraz Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego W przededniu tego wydarzenia, podjęto jednak decyzję o odwołaniu wszelkich zorganizowanych imprez na terenie miasta, w tym także imprezy w SCK. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa i zapobieganie jego rozprzestrzenianiu, nierealne było wskazanie nowego terminu gali. Stąd też decyzja o ogłoszeniu oficjalnych wyników w internecie.