Aktualności
Następny
Poprzedni
01-05-2020

Od poniedziałku otwieramy stadiony!

Po długim weekendzie wreszcie wracamy na nasze obiekty. Wkraczamy tym samym w kolejny etap znoszenia ograniczeń spowodowanych panedmią koronawirusa. Korzystanie ze stadionów piłkarskiego i lekkoatletycznego będzie jednak odbywało się w mocno ograniczonym zakresie.

Obiekty udostępnione zostaną miejscowym klubom. Na stadionie przy Ceglanej, na każdym z trzech boisk odbywać się będą treningi grup młodzieżowych, dziewcząt i seniorów. W zajęciach mogą brać udział grupy 6-osobowe + trener, według przygotowanego harmonogramu. Na stadionie przy Sportowej, do dyspozycji lekkoatletów pozostaje: bieżnia 400-metrowa, teren zielony do biegania oraz boisko treningowe z rzutnią. W tym przypadku również zajęcia będą prowadzone maksymalnie w grupach 6-osobowych.

Kluby zobowiązane są do przestrzegania regulaminu korzystania z obiektów oraz stosowania się do wszelkich zasad bezpieczeństwa. A do takich, prócz wspomnianego limitu osób, należą m.in. zachowanie dystansu społecznego, zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt, obowiązkowa dezynfekcja rąk, sprzętu treningowego oraz urządzeń, a także brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC). Obowiązek zasłaniania twarzy obowiązuje z kolei do momentu przybycia na stadion – podczas zajęć nie ma już takiego obowiązku.

W III etapie „odmrażania” sportu wznowione zostaną zajęcia w halach sportowych, a w IV – nastąpi otwarcie takich obiektów jak sale fitness, siłownie, baseny czy kręgielnie. Rząd póki co nie podał jednak konkretnych dat wprowadzenia tych poluźnień.