Aktualności
Następny
Poprzedni
01-05-2020

„Odmrażanie” sportu – Ministerstwo rozwiewa wątpliwości

W związku z niedoprecyzowanymi zapisami w zakresie znoszenia ograniczeń m.in. w zakresie sportu, wystosowaliśmy do Ministerstwa Sportu szczegółowe pytania. Zagadnęliśmy m.in. o limit 6 osób – czy dotyczy tylko trenujących czy wszystkich przebywających na boisku (wraz z trenerem), a także o to, czy na stadionie, na którym znajduje się kompleks boisk i powierzchni do trenowania, może ćwiczyć 6 osób, czy owa liczba dotyczy każdego boiska osobno.

Agnieszka Myrcha, ekspert z Wydziału Upowszechniania Sportu Dzieci i Młodzieży - Departament Sportu dla Wszystkich, odpowiedziała: „W planowanym od 4 maja br. etapie odmrożenia sportu poprzez dostęp do infrastruktury otwartej maksymalny limit osób określono na 6 plus trener. Limit ten obowiązuje na pojedynczym obiekcie, niezależnie od jego wielkości oraz od tego, czy jest częścią danego kompleksu, czy też stanowi odrębny obiekt sportowy. Na trzech pełnowymiarowych boiskach mogą więc trenować 3 grupy po 6 osób plus 1 trener. Analogicznie należy traktować otwarte części infrastruktury stadionu lekkoatletycznego”.

Przy okazji otrzymaliśmy od Ministerstwa Sportu zestaw najbardziej nurtujących pytań i odpowiedzi. W przypadku niejasności, zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem.