Aktualności
Następny
Poprzedni
17-05-2020

Od 18 maja otwieramy halę!

Już jutro (tj. 18 maja) rusza III etap nowej sportowej rzeczywistości, który zakłada otwarcie sal i hal. Z infrastruktury o charakterze otwartym od poniedziałku będzie mogło korzystać więcej osób niż dotychczas. Jak i co się zmienia – o tym poniżej.

Przede wszystkim następuje otwarcie hal sportowych. Liczba korzystających uzależniona jest od powierzchni do trenowania. W hali przy ul. Pierwszej Brygady będzie mogło ćwiczyć jednocześnie 24 zawodników + 2 trenerów. Korzystanie będzie jednak możliwe przy jednoczesnym przestrzeganiu wprowadzonych zasad. Jedną z takich będzie brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

Od jutra zostaną także zwiększone limity osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym – w tym przypadku mowa m.in. o stadionach przy ul. Sportowej i Ceglanej. Na poszczególnych powierzchniach do prowadzenia treningów na obu obiektach będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów. W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit osób to 22 osoby oraz 4 trenerów. Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób + 3 trenerów.  Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-metrową strefę buforową. Oczywiście w przypadku infrastruktury o charakterze otwartym nadal obowiązuje dotychczasowy reżim sanitarny.

Przy okazji Ministerstwo Sportu opublikowało odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Z materiałem możecie się zapoznać TUTAJ.