Aktualności
Następny
Poprzedni
14-09-2020

Rozgrywki szkolne ruszą zgodnie z planem

OSiR Stargard przygotowuje się do wznowienia rozgrywek międzyszkolnych w ramach Mistrzostw Powiatu Stargardzkiego.

Od 12 marca, czyli od momentu zamknięcia szkół i ogłoszenia stanu epidemii, nie odbyły się żadne zawody. Sezon 2019/2020 nie został więc dokończony. Wskutek obostrzeń związanych z COVID-19 nie odbyło się wiosną kilka imprez powiatowych, a ponadto wiele imprez na szczeblu regionu i województwa. Pozostaje wierzyć, że w nowym roku szkolnym uda się zorganizować wszystkie zawody w całości. Pierwsze – jeszcze w tym miesiącu. 

Na stronie www.wszsszczecin.pl ukazał się dokument pn. „Kalendarz i Regulaminy Imprez Sportowych na rok szkolny 2020/2021” Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, obowiązujący od 1 września 2020 roku. Opublikowano też zasady bezpieczeństwa do stosowania w czasie zawodów organizowanych przez WSZS w Szczecinie i wszystkie inne instytucje, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. Również na tej stronie dostępne będą informacje o zawodach

Tymczasem obecnie trwają rejestracje placówek do imprez powiatowych. Wszystkie szkoły chcące uczestniczyć w rozgrywkach szkolnych muszą się zgłosić do 30 września do systemu rejestracji szkół na stronie: www.srs.szs.pl Zapisy do konkretnych zawodów w ramach Mistrzostw Powiatu również odbywają się poprzez ten system do końca miesiąca.

Wszelkie informacje, komunikaty, wyniki i zdjęcia z imprez na szczeblu powiatowym są i będą dostępne na naszej stronie www.sport.osir.stargard.pl A poniżej publikujemy ramowe kalendarze imprez w roku szkolnym 2020/2021 w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2008 i młodsze), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2006-2007) i Licealiady (rocznik 2001 i młodsze).