Aktualności
Następny
Poprzedni
01-04-2021

Kto kręci dla Stargardu?

Treningi w ramach przygotowań do walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski ruszyły pełna parą. Stargard jest w gronie 45 miast, które zdecydowały się dołączyć do ogólnopolskiej zabawy. A nowi chętni co rusz przybywają…

Przypomnijmy, że rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski została zaplanowana na czerwiec. Z kolei od 21 marca do 21 maja trwają treningi i testowanie aplikacji „Aktywne Miasta”. Aby dołączyć do zabawy, należy pobrać tę aplikację na telefon (ze strony: https://aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz), przy pierwszym logowaniu wybrać miasto Stargard i używać jej podczas rowerowych treningów.

 

A za nami już pierwszy tydzień wiosennych przejażdżek. Jak informują organizatorzy, do zabawy przystąpiło już 3500 osób. 2268 panów przejechało łącznie aż 119 376 km. Panie w tym samym czasie pokonały 32 889 km. W rankingu miast prowadzi Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz (34 812 km). Na drugim miejscu znalazła się Miasto Biała Podlaska (16 844 km). Trzecie miejsce należy do Gorzowa (10 663 km). Stargard plasuje się pod koniec drugiej dziesiątki. Aby w czerwcu rywalizować o podium, potrzebujemy motywacji i zaangażowania wszystkich mieszkańców naszego miasta.

 

Jeżeli macie pytania odnośnie całej akcji, aplikacji lub pojawiły się problemy techniczne, piszcie do nas na adres: sport@osir.stargard.pl A wcześniej polajkujcie stronę Stargard – Rowerowa Stolica Polski aby być na bieżąco z wszystkimi informacjami.

 

Ponadto na stronie www.aktywne.miasta.pl pojawiają się konkursy, w których do wygrania są różne nagrody, m.in. vouchery na wyprawy rowerowe i roczne dostępy do platformy Eurosport Player.