Aktualności
Następny
Poprzedni
06-04-2021

Nakłuwamy, piaskujemy, dosiewamy…

Za nami pierwszy etap tegorocznych zabiegów związanych z pielęgnacją boisk trawiastych. Wykonana została skaryfikacja, aeracja (napowietrzanie), piaskowanie z zaczesaniem oraz dosiew trawy. Zabiegi mają na celu utrzymanie nienagannej kondycji trawy na obu boiskach przy Ceglanej.
Niewątpliwie jednym z ważniejszych zabiegów jest piaskowanie, które ma na celu wyrównanie podłoża boiska, wygładzenie jego powierzchni oraz rozluźnienie gleby. Powoduje także zwiększenie elastyczności nawierzchni trawiastej. Piaskowanie boisk skutkuje powstawaniem nowych korzeni i pędów trawy, tym samym ulepszeniem przepuszczalności wody oraz utrzymaniem odpowiedniego poziomu wilgoci gleby. Wpływa to na fakt, że po zabiegu piaskowania murawa staje się odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.
Zabieg piaskowania wykonujemy u nas dwa razy w roku, w połączeniu z aeracją (napowietrzaniem), skaryfikacją (wertykulacją) i dosiewem nowej trawy. W sumie w tym roku zaplanowaliśmy aż pięć zabiegów aeracji. Boiska są ponadto na bieżąco koszone, nawożone i podlewane.

 

więcej zdjęć