Aktualności
Następny
Poprzedni
04-01-2018

Gramy i pomagamy – przed nami Puchar Ligi HALP

W najbliższy weekend coroczny Puchar Ligi HALP. Choć same rozgrywki stargardzkiej Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej mają już 17 lat, Puchar Ligi organizowany jest od lat ośmiu. Wśród zawodników wzbudza duże zainteresowanie i zgodnie z niepisaną tradycją, towarzyszy mu akcent charytatywny.

 

W przeszłości zbieraliśmy środki pieniężne i dary dla stargardzkiego schroniska, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy dla miejscowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli drużyn i sędziów, kupiliśmy sześć nowoczesnych maszyn do szycia dla każdej placówki.

W tym roku ponownie wychodzimy z inicjatywą pomocy czworonogom. Będziemy zbierać akcesoria, a przede wszystkim karmę (suchą i mokrą). Obecnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie przebywa ponad 50 kotów i 107 psów, wiec zapotrzebowanie jest ogromne. Karmę będzie można przynosić w trakcie trwania turnieju – w sobotę i niedzielę.

Sam turniej startuje w sobotę o 14.00. Do 22.00 potrwa faza grupowa z udziałem 24 drużyn. W tym dniu połowa zespołów awansuje do ćwierćfinałów, połowa pożegna się z turniejem. Dzień później mecze 1/4 i 1/2 finału oraz mecze grupy finałowej z udziałem trzech najlepszych ekip. Tytułu z trzech ostatnich lat broni Klinkier Grzelak.

Zapraszamy kibiców do hali przy ul. Pierwszej brygady. Organizatorem turnieju jest OSiR Stargard.