Fotogaleria

Strzelają aż miło…

Za nami prawie półmetek rozgrywek Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej, organizowanej przez OSiR. W niedzielę odbyło się 11 kolejnych spotkań, w których strzelono aż 99 bramek. 

W Superlidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej, dwa mecze zapowiadane były jako szlagiery kolejki. W obu jednak zwyciężały drużyny lepiej dysponowane. Betmix wygrał z Nauką Jazdy Rondo 5:2, a strzelanie w tym meczu rozpoczął i zakończył Patryk Marczewski. Jego gol na 1:0 był wykończeniem akcji Patryka Kuranta, który później sam też wpisał się na listę strzelców. W drugim, arcyciekawym meczu mocno zmotywowana Aviva pokonała Klinkier Grzelak 6:3. Zjednoczeni wychodzili na prowadzenie 1:0, 2:1 i 3:2, a kluczowa okazała się sytuacja z początku drugiej połowy. Wtedy idealnej, stuprocentowej okazji do wyrównania nie wykorzystał Kamil Bartoszyński, przez co rywale wyszli z szybką kontrą. Dzięki Tomaszowi Bogaleckiemu, podwyższyli na 4:2. Dużym wzmocnieniem dla Avivy okazuje się być Adrian Krysian, reprezentujący w tym sezonie trzecioligową Polonię Bytom. W niedzielę pokonał Sławomira Szczecińskiego trzykrotnie.

Liderem Superligi jest Betmix, który wyprzedza Klinkier o 3 punkty. Na czele klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców są dwaj reprezentanci drużyny lidera, Kamil Jarząbek i Wiktor Ody’a.

Z kolei w tabeli I ligi, której mecze rozgrywane są w Warnicach, jest niesamowity ścisk. Aż cztery pierwsze drużyny mają po 24 punkty. Stało się tak po niedzielnych porażkach ekip Magmy i Brazil Da Bola. Taka sytuacja zapowiada niesamowite emocje nie tylko w ostatniej, przedświątecznej kolejce, ale także w rundzie rewanżowej. Najskuteczniejszy na tym szczeblu jest Tomasz Piotrowski, zawodnik Meliorantów Krąpiel.

W najbliższy weekend odbędą się ostatnie mecze pierwszej części sezonu w Superlidze, I lidze i lidze oldbojów. Kto sprawi sobie największy świąteczny prezent? OSiR zaprasza do kibicowania piłkarzom-amatorom.