Fotogaleria

Zwyciężyli sportowo i organizacyjnie

Drużyna Brazil da Bola wygrała niedzielny turniej piłkarski chłopów z rocznika 2006 i młodszych. Zawody odbyły się w hali OSiR, a fundatorem pucharów była prezes spółki, Beata Radziszewska.

W turnieju wystąpiło w sumie 8 drużyn. W każdej z nich zagrali młodzi, uczący się dopiero piłkarskiego rzemiosła chłopcy. Organizator, Roberto Mendes, założyciel szkółki Brazil Da Bola, wystawił 3 zespoły. Dwa reprezentowały sekcję stargardzką, jeden – grupę z Nowogardu. I właśnie ci ostatni przeszli przez turniej jak burza. Wygrali sześć spotkań, a jedno zremisowali. Pozostałe dwa miejsca w gronie trzech najlepszych drużyn przypadły młodym zawodnikom ze Stargardu. Drugie miejsce zajął MOS (trener Bartłomiej Zdunek), a trzecie – Błękitni (trener Jarosław Piskorz). Obie drużyny zdobyły po 14 punktów. W zawodach wystąpiły jeszcze: Mewa Resko, Sparta Gryfice, Drawa Drawsko i dwie wspomniane ekipy Brazil Da Bola Stargard. 

Uczestników zmagań uhonorowała pucharami, dyplomami i pamiątkowymi medalami prezes OSiR Stargard Beata Radziszewska. Dziękowała młodym graczom za fantastyczne, sportowe emocje, a organizatorom za udaną imprezę. Turniej, w naszej ocenie, wypadł bardzo dobrze. Chłopcy z dobrymi nastrojami opuszczali stargardzką halę, a z największymi ci, którzy aktywnie włączyli się w pomoc spikerowi w relacjonowaniu spotkań... Rodzice nie szczędzili gardeł, gorąco dopingując swoje pociechy.