Fotogaleria

Klinkier zwycięzcą

Za nami rozgrywki Pucharu Ligi HALP OSiR. Dwudniowy turniej wygrała drużyna Klinkier Grzelak. Obrońcy trofeum, gracze Avivy zajęli 2. miejsce, choć do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele…

Aviva prowadziła w meczu finałowym z Klinkierem już 3:1, ale w drugiej części gry zabrakło koncentracji. Rywale z Klinkieru wyrównali stan meczu i o zwycięzcy decydowały rzuty karne. Bramkarz Marek Wrzosek z Klinkieru obronił oba karne wykonywane przez graczy Avivy, Tomasza Bogaleckiego i Daniela Hackiewicza. Nie pomylili się za to ich przeciwnicy z Klinkieru. Trafienia Jarosława Piskorza i Pawła Dudy dały Klinkierowi końcowe zwycięstwo.

Klinkier powtórzył sukces sprzed dwóch lat, kiedy także wygrał Puchar Ligi. W nagrodę otrzymał puchar i dyplom, dodatkowy puchar przechodni, a jego reprezentant, Jarosław Piskorz – nagrodę dla najlepszego zawodnika. W trójce, prócz Klinkieru i Avivy, znalazła się jeszcze drużyna oldbojów Media Star, która w spotkaniu o 3. miejsce pokonała (także w karnych) ekipę W Porządku. 

W tej edycji Pucharu Ligi wystartowało łącznie 27 drużyn. Pozostałe trzy – Boss Suchań, BudPak/Ben-Bruk i Bafana Bafana – zrezygnowały z udziału. Impreza odbywała się w hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady, w obecności sporej liczby kibiców.