Fotogaleria

Wspaniałe wydarzenie, tylko szkoda porażki…

 

Rosja dwukrotnie pokonała Polskę w towarzyskich meczach w futsalu. Wtorkowe spotkanie w hali OSiR w Stargardzie oglądał komplet – ponad 1500 osób. Imprezę oceniono bardzo pozytywnie.

 

Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwały od kilku tygodni. Stargard otrzymał możliwość organizacji jednego z dwóch spotkań reprezentacji Polski i Rosji w futsalu (piłka nożna halowa). Pierwszy mecz odbył się w poniedziałek w Szczecinie, rewanż – dzień później, właśnie u nas. Zawodnicy, trenerzy oraz przedstawiciele piłkarskiego świata dziękowali za podjęcie przez OSiR trudu organizacji, miłe przyjecie i dopięcie wszystkich najważniejszych kwestii na ostatni guzik. Kazimierz Greń na łamach Radia Stargard przyznał, że imprezę w Stargardzie w skali 1-5 ocenia na 5. Z wielką dumą przyjmujemy każdą pochwałę, wierząc jednocześnie, że to nie ostatnie takie wydarzenie w naszym mieście. Tym bardziej, że kibice, zapełniając halę po brzegi, utwierdzili nas w przekonaniu, że takie przedsięwzięcia są miastu potrzebne.

Szkoda tylko, że fani nie obejrzeli ani jednej bramki w wykonaniu polskich piłkarzy. Szanse były, ale zabrakło szczęścia i momentami umiejętności. Rosjanie, tak jak wskazywały rankingi europejskie i światowe, zaprezentowali się znacznie lepiej. W dwumeczu wygrali łącznie 12:0, a w ich szeregach klasą dla siebie byli gracze brazylijskiego pochodzenia. Niektóre ich akcje były tak efektowne, że stargardzka publiczność nagradzała ich brawami.

Bilety na to spotkanie rozeszły się już w przedsprzedaży. Na trybunach zasiadło ponad 1500 osób plus kilkudziesięciu dziennikarzy i fotoreporterów z mediów lokalnych i ogólnopolskich. Spotkanie było na żywo transmitowane w Internecie. My publikujemy najważniejsze momenty w formie zdjęć autorstwa Grzegorza Pajora.