Fotogaleria

Lekkoatletyka króluje

Paulina Kaczyńska najpopularniejszym sportowcem, Marek Różyczka – najpopularniejszym trenerem. To najważniejsze rozstrzygnięcia plebiscytu „Gwiazdy Stargardzkiego Sportu 2014”. Oficjalna gala odbyła się w piątkowy wieczór w hali OSiR. 

Hala sportowa zamieniła się w tym dniu w salę bankietowo-koncertową. Goście, którzy przed rokiem nie uczestniczyli w pierwszej organizowanej w hali OSiR gali, przecierali oczy ze zdumienia. Przy stolikach zasiadło około 200 osób, w tym nominowani sportowcy i trenerzy. A nominowanych było po 12 osób w obu kategoriach. Opisy każdej z nich, a także wypowiedzi o nich znalazły się w przygotowanym specjalnie na tę okazję biuletynie.

Wśród sportowców numerem jeden w głosowaniu mieszkańców i kapituły plebiscytu okazała się Paulina Kaczyńska. Zawodniczka Wiodącego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard trenuje pod okiem Zbigniewa Krzyśka. Na jej koncie są tytuły halowej wicemistrzyni Polski na 3000 m, mistrzyni Polski LZS w biegach przełajowych, była też czwarta w Polsce w hali na 1500 m. Poza tym jest członkinią kadry narodowej seniorów. W klasyfikacji plebiscytu wyprzedziła Arkadiusza Soczewskiego - koszykarza Spójni Stargard, oraz Mateusza Krawczyka – zawodnika Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego. Na kolejnych miejscach (od 4 do 10) znaleźli się: Katarzyna Mądrowska, Robert Gajda, Agata Czekin, Kinga Moroz, Anna Kondyjowska, Artur Sawoch i Aleksander Saków. Sportowców nagradzali prezydent miasta Sławomir Pajor oraz zaproszeni goście, fundatorzy nagród za poszczególne miejsca. Asystowała im - mówiąc żargonem stricte sportowym - Miss Miedwia 2014, Justyna Zielińska.

Trenerem roku w Stargardzie został natomiast Marek Różyczka. Jest to trener konkurencji rzutowych w LLKS Pomorze. W 2014 roku jego podopieczni reprezentowali klub i kraj na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, a w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS zdobyli dwa złote i dwa brązowe medale. Podopieczna Marka Różyczki, Magdalena Zycer zajęła 8. miejsce w rzucie młotem w chińskim Nankin podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.

Przyznano również trzy dodatkowe nagrody. Sukces roku to wspomniane 8. miejsce Zycer w Nankin, drużyną roku zostali Błękitni Stargard, czyli ćwierćfinaliści piłkarskiego Pucharu Polski, a za sportowe wydarzenie uznano IX Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie, organizowany w sierpniu przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Kolejne dwie nagrody specjalne wręczył również właściciel Radia Stargard, patrona medialnego plebiscytu, Jacek Dziakowicz. Otrzymali je Magdalena Zycer i trener Krzysztof Kapuściński.

Ceremonii wręczenia nagród towarzyszyły występy muzyczne. Na scenie prezentowały się zespoły Lord oraz Aplauz z Młodzieżowego Domu Kultury. Oglądaliśmy też pokazy różnych form tanecznych w wykonaniu Elwiry Jurczyszyn i Łukasza Szczerbińskiego ze Szkoły Tańca „Astra”. Nie zabrakło fajerwerków i konfetti na cześć wszystkich nagrodzonych. Imprezę prowadził Jarosław Marendziak z TVP Szczecin.

Na początku gali minutą ciszy uczczono zmarłego w piątek Bohdana Tomaszewskiego, wybitnego komentatora sportowego i dziennikarza, który był też związany z naszym regionem.