Fotogaleria

14. edycja HALP już za nami

W piątek, 27 marca oficjalnie podsumowano i zakończono 14. edycję rozgrywek Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Ich organizatorem był, tak jak przez pierwszych osiem lat, Ośrodek Sportu i Rekreacji. Prezes Beata Radziszewska nagrodziła startujące zespoły i wyróżniających zawodników, jednocześnie sugerując, że marzy jej się powrót do „lat świetności” i gry w ramach czterech klas rozgrywkowych.

W zakończonym już sezonie rywalizacja odbywała się w trzech ligach: Superlidze, powiększonej do 12 drużyn I lidze oraz w lidze oldbojów (prawo startu mieli panowie powyżej 30 lat). Najlepsze na tych szczeblach okazały się drużyny Klinkieru Grzelak, Meliorantów Krąpiel i Granitu Owczarek. Ci pierwsi triumfowali już po raz kolejny w rozgrywkach HALP, w tym drugi raz z rzędu. Wygrali 13 spotkań, dwa zremisowali, a trzy przegrali. Drugie miejsce zajęła drużyna Aviva Zjednoczeni, trzecie – Nauka Jazdy Rondo, a czwarte – Betmix, który był liderem na półmetku. Nagrody indywidualne w Superlidze przypadły Kamilowi Bartoszyńskiemu z Klinkieru (król strzelców), Michałowi Kruszyńskiemu z Avivy (najlepszy bramkarz) i Oskarowi Durze z Ronda (najlepszy zawodnik). 

Superligę opuszczają Bridgestone i Metabo, najsłabsze zespoły w całej stawce, a ich miejsce w nowej, 15. edycji zajmą Melioranci Krąpiel i Mariusz Sobczyk Auto-Handel. Obie te drużyny bezsprzecznie były najlepsze w I lidze. Razem zdobyły aż 280 bramek. W drużynie Mariusza Sobczyka na wyróżnienie zasłużył Bartosz Bargiel, który w głosowaniu kierowników drużyn i sędziów zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika. Królem strzelców został z kolei Tomasz Piotrowski z Krąpiela. Natomiast trzecią z nagród – dla najlepszego bramkarza – odebrał Piotr Bryła (W Jedności Siła).

W lidze oldbojów, tak jak na pozostałych szczeblach, walka o pierwsze miejsce również była zacięta. Ostatecznie dwie drużyny zgromadziły po 32 oczka, ale lepszy w bezpośrednich konfrontacjach z Media Star był Granit Owczarek. Ekipa Tomasza Owczarka miała w swoich szeregach Łukasza Dehmela, który został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi oldbojów. Pozostałe dwie nagrody powędrowały do Grzegorza Ciołka (najlepszy bramkarz) i Romana Lewandowskiego (król strzelców). Obaj reprezentowali drużynę wicemistrzów – Media Star.

Zawodnicy wyróżnieni w każdej lidze otrzymali przyzwoity pakiet nagród. Poza statuetkami i dyplomami, odebrali też bony o wartości 50 zł, ufundowane przez sklep sportowy Aut oraz karnety na basen OSiR. Z kolei drużyny, poza pucharami i dyplomami, także miały przygotowane i ufundowane przez OSiR bony do sklepu Aut. Ich łączna wartość dla ekip z trzech pierwszych miejsc w każdej lidze wyniosła 2400 zł. Prócz Kamila Kędzierskiego, wsparcie udzielili również: prezydent miasta Sławomir Pajor, starosta stargardzki Ireneusz Rogowski, stargardzcy parlamentarzyści w osobach Sławomira Preissa, Michała Jacha i Zofii Ławrynowicz, a także prezes KP Błękitni Stargard Zbigniew Niemiec. Ostatni z wymienionych, poza pucharami dla trzech najlepszych drużyn w I lidze, podarował też dwa szaliki klubowe oraz zaproszenie VIP na środowy mecz Błękitnych z Lechem Poznań. Trzy powyższe nagrody przyznane zostały w zorganizowanych na zakończeniu konkursach. Ochotnicy musieli wskazać łączną liczbę zawodników zgłoszonych do 14. edycji rozgrywek HALP, liczbę strzelonych bramek oraz sumę żółtych i czerwonych kartek. Szczęśliwcami byli Krystian Domowicz, Tadeusz Janeczek oraz Wojciech Strzemiłowski.

Podczas uroczystego podsumowania przyznane zostały również nagrody specjalne. Zamet/Wyspa Smaku otrzymał puchar fair play, Betmix - tytuł najpopularniejszej drużyny, a jego reprezentant – Patryk Kurant – tytuł najpopularniejszego zawodnika. Przedstawiciele wymienionych drużyn odebrali puchary i piłki halowe, a dla Kuranta przygotowana została statuetka i 8-wejsciowy karnet na basen. Wejściówki na obiekt OSiR otrzymali także sędziowie prowadzący mecze HALP. Było ich w sumie 16, ale na zakończenie zaproszono dziesiątkę najbardziej aktywnych. W podziękowaniu otrzymali oni również pamiątkowe statuetki.

OSiR Stargard jeszcze raz dziękuje wszystkim zawodnikom za 6 miesięcy pełnych emocji, a sędziom, sponsorom, partnerom i sympatykom – za życzliwość, wsparcie i propagowanie stargardzkiej ligi. Nowy sezon ruszy w październiku…