Fotogaleria

Królestwo kotów rasowych

Syberyjskie, bengalskie, rosyjskie niebieskie, Maine Coon… To tylko niektóre rasy kotów, które mogliśmy podziwiać przez dwa ostatnie dni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Blisko 300 kociaków wzbudziło duże zainteresowanie mieszkańców Stargardu, a zwłaszcza tych najmłodszych.

Hala OSiR na sobotę i niedzielę zamieniła się w królestwo kotów. Oglądaliśmy koty rasowe, które razem z hodowcami przyjechały do Stargardu z kilku państw europejskich. Sędziowie, w tym Polak Ireneusz Pruchniak, oceniali je w kilku kategoriach. Zwierzęta ochoczo pozowały do zdjęć, choć niektóre drzemały w najlepsze… Poza samą wystawą, w hali były też stoiska z gadżetami i karmą dla zwierząt, a także udzielane były różne porady.

To pierwsza taka wystawa w Stargardzie i miejmy nadzieję, że nie ostatnia. A że koty chętnie pozowały do zdjęć, świadczą zdjęcia autorstwa Grzegorza Pajora. Osoby, które nie obejrzały wystawy, zachęcamy do oglądania unikatowych fotografii.

Głównym organizatorem weekendowej wystawy był Cat Club Pomerania Szczecin. Przedstawiciele klubu dodatkowo nagrodzili piłkarzy Błękitnych Stargard za ich postawę w Pucharze Polski. Puchar odebrali trener Krzysztof Kapuściński i zawodnicy Ariel Wawszczyk i Maciej Liśkiewicz, którzy także chętnie i aktywnie uczestniczyli w wystawie.