Fotogaleria

Zwycięskie Szalone Bakłażany

Duet Daniel Zabłocki i Adam Solarek okazali się najlepsi w I turnieju Miedwiańskiej Ligi Siatkówki Plażowej 2015. W drodze po zwycięstwo wygrali wszystkie pięć spotkań. W turnieju, poza nimi, wystąpiło jeszcze 13 innych zespołów, a wśród nich jedna pani – Renata Szotowicz.

Frekwencja podczas niedzielnego, inaugurującego sezon turnieju zaskoczyła. Tym bardziej, że przed rokiem rozegrano raptem jedne zawody, i to dopiero za piątym podejściem. Teraz, 12 lipca rywalizacja trwała przeszło 6,5 godziny. Na trzech boiskach rozegrano w sumie 26 spotkań.

Szalone Bakłażany wygrały wszystkie pięć spotkań, nie tracąc nawet seta. W finale pokonali Goleniów, którego barwy godnie reprezentowali Grzegorz Krystkiewicz i Arkadiusz Zaremba. Trzecie miejsce przypadło natomiast Rafałowi i Michałowi Karkoszkom z drużyny Hallo Pizza. Wiele spotkań kończyło się także po tie-breakach, co świadczy o wysokim i wyrównanym poziomie pojedynków. A dodatkowo biorąc pod uwagę to, że grano systemem brazylijskim, nawet zespoły, które przegrały swoje mecze, nadal liczyły się w walce o końcowe zwycięstwo. Wspomniany wyżej finał odbywał się przy gęsto padającym deszczu.

Na wszystkie duety biorące udział w turnieju przygotowane były dyplomy oraz wejściówki do groty solnej i basen OSiR. Pierwsze trzy zespoły otrzymały ponadto medale, a zwycięzcy – 4-wejsciowe karnety Fitness MAX oraz możliwość nieodpłatnego udziału w kolejnym turnieju nad Miedwiem. A ten, według wstępnych ustaleń, odbędzie się w niedzielę, 26 lipca.