Fotogaleria

Silny wiatr im niestraszny

Za nami drugi tego lata turniej w ramach Miedwiańskiej Ligi Siatkówki Plażowej. O włos od powtórki wyniku sprzed dwóch tygodni były Szalone Bakłażany, ale w decydującym secie ulegli LUKS Piątce.

Do niedzielnego turnieju zgłosiło się 11 drużyn, w tym cztery nowe. Siedem startowało z kolei w pierwszym turnieju (12 lipca). Jedynie Szalone Bakłażany, LUKS Piątka (wcześniej pod nazwą Zakładać Kaski) i Bracia (poprzednio Szwagry) zagrali w innym zestawieniu. I ponownie, jak burza do finału szli reprezentanci Szalonych Bakłażanów. Noga powinęła im się dopiero w decydującym meczu z LUKS Piątką. Mimo iż mieli już piłkę meczową, rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W zespołach finalistów zagrali: Adam Ozga i Michał Tomaszewski (LUKS Piątka) oraz Daniel Zabłocki i Norbert Korczyński (Szalone Bakłażany). Trzecie miejsce przypadło Czarnym Koniom, a właściwie panom Markowi Sochackiemu i Dominikowi Dudzikowi. Natomiast miejsce poza podium, tak jak przed dwoma tygodniami, zajęli Michał Staniucha i Wojciech Słaby, grający pod szyldem Nie Wiem.

Turniej odbywał się przy porywistym wietrze i zachmurzonym niebie. Niekiedy szalejąca piłka stanowiła dodatkową przeszkodę. Mimo to cieszy, iż znów zanotowano niemałą frekwencję. Tradycyjnie dla uczestników przygotowano napoje i drobne przekąski, a ponadto każdy zawodnik po zakończeniu zmagań otrzymał pamiątkowy dyplom z nazwiskiem i bilet na pływalnię OSiR. Reprezentanci drużyn z trzech pierwszych miejsc otrzymali z kolei po dwie takie wejściówki oraz medale. Finaliści odebrali ponadto gadżety ufundowane przez Urząd Miejski, w tym pendrive’y, a zwycięzcy zostali nagrodzeni piłkami - oczywiście do gry w siatkówkę plażową. LUKS Piątce przysługuje również bezpłatny udział w kolejnym turnieju, planowanym wstępnie na 9 sierpnia. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.