Fotogaleria

HALP ma już 15 lat!

Wszystko zaczęło się w 2001 roku. Wtedy zorganizowana została przez OSiR pierwsza edycja rozgrywek Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej (HALP). Odbywały się one nieprzerwanie przez 15 kolejnych sezonów. Przez 8 lat zmagania piłkarzy nadzorował Dariusz Czaczyk, a podczas kolejnych 7 lat rolę głównego koordynatora pełnił Sławomir Stańczyk. Podczas piątkowego zakończenia jubileuszowej, XV edycji prezes OSiR Beata Radziszewska podziękowała nie tylko pracownikom, ale także zawodnikom, których na przestrzeni tych kilkunastu lat przewinęło się przez rozgrywki tysiące.

Przytoczmy kilka istotnych faktów dotyczących samej XV edycji. W rozgrywkach wystąpiło 26 drużyn z ponad 360 zawodnikami w swoich składach. Rozegrano 225 meczów, w których strzelono ponad 1600 goli. Mistrzostwo w Superlidze, trzeci raz z rzędu, wywalczył Klinkier Grzelak, natomiast w oldbojach – tak jak rok temu – triumfował Granit Owczarek. W I lidze numerem jeden był z kolei Papirus II, który wspólnie z Ekipą z Wioch wywalczył awans na najwyższy szczebel. Do I ligi spadają Zamet i Piccolo And-Stal.

Podczas uroczystego zakończenia kapitanowie wszystkich startujących drużyn odebrali puchary i dyplomy. Dodatkowo czołowym zespołom na poszczególnych szczeblach podarowano piłki Euro 2016, bony na zakupy w sklepie sportowym Aut, bilety wstępu na mecze Polska – Kazachstan (wtorek, 22 marca) i Polska – Włochy U-20 (środa, 23 marca), a także wejściówki do groty solnej i na pływalnię OSiR.

Tradycyjnie największe zainteresowanie wzbudzały ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii wyróżnień indywidualnych. W sumie nagrody w każdej z trzech lig odebrało 12 zawodników (wszyscy osobiście). Wśród nich byli: Krzysztof Madejak, Sławomir Szczeciński, Patryk Kurant, Tomasz Bukowski, Paweł Rybicki, Julian Wroński, Marcin Celiński, Grzegorz Jawór, Michał Dwojak, Grzegorz Ciołek, Łukasz Dehmel i Wiesław Moraś. Ten ostatni może być wzorem do naśladowania dla innych. W tym roku skończy 62 lata i, jak sam mówi, grać będzie tyle, na ile mu zdrowie pozwoli. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki, dyplomy, pakiety z gadżetami ufundowane przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe, zaproszenia na wspomniany mecz futsalu Polska – Kazachstan, a ponadto karnety Fitness MAX (wejścia na zajęcia fitness oraz siłownię) do wykorzystania w Ośrodku Sportu i Rekreacji. 

Nie zabrakło też statuetek w podziękowaniu za sędziowanie meczów XV edycji. Wyróżniono 10 arbitrów: Tomasza Bryłę, Tomasza Czyżaka, Marcina Czyżaka, Rafała Gładuna, Dariusza Gładuna, Damiana Kawczyńskiego, Marcina Dubaniewicza, Łukasza Wilka, Piotra Patyka i Tomasza Płuciennika. Sędziowie otrzymali brawa od przybyłych na spotkanie gości i kapitanów drużyn. A wśród gości znaleźli się: starosta stargardzki Ireneusz Rogowski, wicestarosta Iwona Wiśniewska, prezes OSiR Stargard Beata Radziszewska, natomiast prezydenta Stargardu reprezentował sekretarz miasta Zdzisław Rygiel. Goście otrzymali symboliczne statuetki z napisem „15 lat rozgrywek HALP Stargard. 2001-2016”. 

Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie osób obecnych na uroczystości zakończenia XV edycji, a ponadto każdy mógł skosztować urodzinowego torta. OSiR jeszcze raz dziękuje i gratuluje wszystkim uczestnikom i życzy powodzenia w kolejnej edycji.