Fotogaleria

Sporty walki z akcentem charytatywnym

 

Kilkaset młodych sportowców wystąpiło w sobotnim II Pucharze Polski Gi & No Gi dla dzieci i młodzieży. Zawody, organizowane przez Valiant Gold Team Stargard, odbyły się w hali OSiR.

Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe i wagowe. W zmaganiach wzięły udział zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Na matę wyszli uczestnicy w wieku od 4 do 17 lat. Wszystkich obowiązywał system pucharowy. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali medale i dyplomy. Nie zabrakło upominków i pamiątkowych odznaczeń dla pozostałych uczestników.

BJJ, czyli brazylijskie jiu-jitsu to sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo. Zawodnicy walczą w stójce, zwarciu, a przede wszystkim w parterze. Celem rywalizacji jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem. Dwie podstawowe formuły walki w BJJ to gi – w kimonie oraz no gi – bez wyznaczonego konkretnego stroju.

Podczas sobotniej imprezy na trybunach zgromadzili się kibice, którzy z uwagą śledzili zmagania na matach. Jak podkreślają organizatorzy, równie ważnym celem zawodów było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. W trakcie imprezy przeprowadzono też zbiórkę karmy dla zwierząt. Młodzi ludzie i ich rodzice po raz kolejny udowodnili, że los czworonożnych przyjaciół nie jest im obojętny.