Fotogaleria

OSiR charytatywnie, razem z piłkarzami

OSiR charytatywnie, razem z piłkarzami

Ośrodek Sportu i Rekreacji aktywnie włączył się w zbiórkę prowadzoną przez organizatora HALP Stargard Sławomira Stańczyka oraz „Dziennik Stargardzki”. A dodajmy, że na tym nie koniec, bowiem w niedzielę kolejna akcja. 

W minioną sobotę i niedzielę w hali OSiR odbył się Puchar Ligi HALP. W zawodach wystąpiły 32 drużyny. Dwudniowe zmagania wygrała, po raz drugi w 4-letniej historii, Aviva Zjednoczeni. Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna, której celem była pomoc wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych funkcjonujących na terenie miasta Stargard i w Witkowie. Dzięki hojności zawodników i sędziów, a także Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zrezygnował z połowy opłaty za wynajem hali, udało się uzbierać kwotę 1915,97 zł. Jak wyjaśnia Sławomir Stańczyk, pieniądze zostaną w najbliższych dniach przekazane dyrekcji Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Andersa. Na co zostaną spożytkowane, tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że potrzeb jest dużo, tak wiec wybór jest na pewno duży i warty przemyślenia.

Z kolei w najbliższą niedzielę (12 stycznia) w hali OSiR odbędzie się Turniej Mistrzów Lig Amatorskich. Jest to impreza, w której oprócz dwóch czołowych drużyn HALP Stargard, udział wezmą mistrzowie lub liderzy z innych lig halowych w regionie. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończy około 15.00. Drużyny opłacą wpisowe, które zostanie przekazane stargardzkiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. OSiR włączył się w ten szczytny cel, udostępniając nieodpłatnie obiekt na turniej oraz w części finansując posiłki dla uczestników. 

Oby takich akcji i chętnych do pomocy było w przyszłości tak dużo jak na początku rozpoczętego już roku…