Fotogaleria

Turniej Mistrzów i wielkie granie dla WOŚP

Ośrodek Sportu i Rekreacji był partnerem w organizacji Turnieju Mistrzów Lig Amatorskich. Impreza odbywała się w niedzielę, 12 stycznia w hali przy ul. Pierwszej Brygady. Przyświecał jej cel charytatywny, z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w tle.

Był to pierwszy taki turniej w naszym mieście. Dwie poprzednie edycje nieoficjalnych mistrzostw z udziałem najlepszych drużyn lig amatorskich odbyły się w Nowogardzie i Goleniowie. Trzecia edycja odbyła się u nas, z racji tego, że zwycięzcami poprzedniej zostali zawodnicy Klinkieru Grzelak – drużyny reprezentującej HALP Stargard.

Zespól ten powtórzył swój wyczyn w niedzielę. W grupie wygrał wszystkie trzy mecze, w półfinale szczęśliwie pokonał w karnych gorzowski Benton, a w finale nie dał szans HG Poland (Goleniów), wygrywając 3:0. Najlepszym strzelcem turnieju był reprezentujący jego barwy Grzegorz Bielicki, a najlepszym bramkarzem – Marek Wrzosek, który wybronił dwa karne we wspomnianej półfinałowej serii.

Nagrody poszczególnym drużynom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczyła prezes zarządu OSiR Stargard sp. z o. o. Beata Radziszewska oraz sekretarz miasta Zdzisław Rygiel. Turniej organizował Sławomir Stańczyk.

Na początku imprezy drużyny opłacały wpisowe, które zostało w całości (800 zł) przekazane do stargardzkiego sztabu WOŚP. OSiR dołożył cegiełkę, udostępniając nieodpłatnie halę na te zawody oraz finansując w części gorące posiłki dla uczestników. W zawodach wystąpiło około 90 zawodników ze Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Gorzowa, Choszczna, Kamienia Pomorskiego i Szczecina.

Za rok, także u nas, kolejna, IV edycja Turnieju Mistrzów.